Reklama

Kontynuacja działań w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”

Opublikowano:
Autor:

 Kontynuacja działań w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci kontynuują spotkania w ramach kampanii o charakterze edukacyjno - profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”. W bieżącym tygodniu mieleccy funkcjonariusze spotkali się z dziećmi i młodzieżą w Szkole Podstawowej w Wampierzowie, Szkole Podstawowej nr 2 w Mielcu oraz w Niepublicznej Szkole Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w Mielcu. Kampania organizowana jest przez MSWiA w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020”.

Mielecka inauguracja kampanii o charakterze edukacyjno-profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają” odbyła się 2 kwietnia br. w Zespole Szkół nr 2 w Mielcu. Tam funkcjonariusze we współpracy z Poradnią Uzależnień i Współuzależnień w Przecławiu, zorganizowali spotkanie w którym udział wzięli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. 

Kampania ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia. Jednym z istotnych elementów tego przedsięwzięcia jest prezentowany spot filmowy nawiązujący treścią do tytułu kampanii oraz jej hasła przewodniego.

Istotą działań jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych. Mieleccy policjanci kontynuują działania w ramach kampanii podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą na terenie całego powiatu. W bieżącym tygodniu policjanci przeprowadzili spotkania w Szkole Podstawowej w Wampierzowie, Szkole Podstawowej nr 2 w Mielcu oraz w Niepublicznej Szkole Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w Mielcu.

Policjanci zapraszają uczniów i nauczycieli do włączania się w działania w ramach kampanii, która trwa do 31 grudnia 2019 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE