Reklama

Kontrola w mieleckim schronisku dla zwierząt! Co wykazała?

Opublikowano:
Autor:

Kontrola w mieleckim schronisku dla zwierząt! Co wykazała?   - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ostatnim czasie mieleckie schronisko przeszło gruntowną kontrolę. Sprawdzano m.in.: opiekę weterynaryjną, prowadzenie biura adopcyjnego czy warunki życia zwierząt. Kontrola to efekt docierających do magistratu niepokojących sygnałów odnośnie prowadzania schroniska przez Stowarzyszenie Oaza dla Zwierząt Mielec

  • Sprawdzone zostały procedury związane ze:
  • sterylizacją/kastracją,
  • karmieniem zwierząt,
  • przyjmowaniem zwierząt z terenu Gminy Miejskiej Mielec,
  • wyłapywaniem zwierząt bezdomnych.

 

Kontrola wykazała, że zwierzęta przebywające w schronisku mają zapewnioną odpowiednią opiekę, a samo schronisko prowadzone jest w sposób właściwy.

Pozytywna opinia wydana została także przez Powiatowego Inspektora Weterynaryjnego.

Na terenie schroniska powstał nowy gabinet weterynaryjny, dzięki któremu możliwe jest udzielenie na miejscu doraźnej opieki weterynaryjnej.

Po przyjęciu, zwierzęta trafiają do specjalnie przygotowanych pomieszczeń przeznaczonych do izolacji, tam przechodzą odpowiednie zabiegi – odrobaczenie, odpchlenie, zaszczepienie przeciwko chorobom zakaźnym.

Po izolacji trafiają do pomieszczeń grupowych, gdzie łączone są na podstawie ich charakteru, temperamentu i wieku.

Psy i koty przebywają w osobnych pomieszczeniach. Psy umieszczone są maksymalnie po dwa w boksach, gdzie mają bezpośrednie wyjście na wybieg. Zwierzęta mają zapewniony stały dostęp do wody i karmę odpowiednią dla potrzeb gatunku i stanu zdrowia.

Kadra pracownicza jak i wolontariusze, dzięki współpracy ze schroniskiem dla zwierząt w Rzeszowie, są systematycznie przeszkalani. Obecnie stowarzyszenie podpisało osiem umów o wolontariat, możliwe jest również wyprowadzanie psów na spacery – z takiej możliwości korzysta wiele chętnych do pomocy osób.

Warte podkreślenia są także efekty działań biura adopcyjnego. Dom znajduje więcej bezdomnych zwierząt niż to było w latach ubiegłych.

Pozytywnie oceniona została także współpraca z policją, strażą miejską oraz innymi stowarzyszeniami.

 


CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE