Reklama

Kontrakt podpisany. Jest budżet funduszy unijnych dla Podkarpacia na kolejne lata

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: A. Magda

Kontrakt podpisany. Jest budżet funduszy unijnych dla Podkarpacia na kolejne lata - Zdjęcie główne

Kontrakt podpisany. Teraz czas na negocjacje z Komisją Europejską. | foto A. Magda

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Budżet programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027 (FEP) wyniesie ponad 2,18 mld euro. Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak oraz przedstawiciele zarządu województwa podkarpackiego – marszałek Władysław Ortyl i wicemarszałek Piotr Pilch – podpisali Kontrakt Programowy.

- W ramach Kontraktu Programowego dla województwa podkarpackiego uzgodniony został pakiet istotnych przedsięwzięć dla rozwoju regionu, a przede wszystkim poprawy jakości życia jego mieszkańców – mówi wiceminister Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Kontrakt Programowy to dokument, który szczegółowo określa wielkość i sposób wydatkowania pieniędzy unijnych przewidzianych dla każdego z 16 regionów w ramach polityki spójności na lata 2021-2027. To rodzaj umowy pomiędzy rządem a marszałkiem województwa, w której wskazane są konkretne, ważne dla województwa i całej Polski inwestycje.

- Na Podkarpaciu największy nacisk zostanie położony na wsparcie obszaru zdrowia, innowacyjności, edukacji, gospodarki niskoemisyjnej i walki ze zmianami klimatu. Pieniądze dostępne dla regionu w nowej perspektywie finansowej zostaną przeznaczone również na działania związane z włączeniem społecznym, zwiększeniem dostępności komunikacyjnej oraz wsparcie obszarów strategicznej interwencji w województwie - dodaje wiceminister.

Podpisanie uzgodnionego Kontraktu Programowego stanowi podstawę do negocjacji FEP z Komisją Europejską. Po zatwierdzeniu przez Brukselę będzie można dzielić pieniądze na poszczególne działania i rozpisywać konkursy.

Podkarpacie będzie też mogło korzystać ze środków z programu dla Polski Wschodniej, a także z Funduszu Odbudowy i programów krajowych.

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, koordynując politykę regionalną, współpracuje ze wszystkimi samorządami. Kontrakt programowy stanowi praktyczny wyraz tej współpracy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy