Reklama

Koniec z kałużami w centrum Borowej. Jest asfalt i chodniki [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolejne przebudowane drogi w gminie Borowa zostały oddane do użytku. Za kwotę ponad 1,22 miliona złotych powstało ponad 1,1 km dróg asfaltowych oraz chodniki. Mieszkańcy czekali na tę inwestycję blisko 30 lat. W związku z tym w gminie gościła sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Spotkanie związane z oddaniem przebudowanej drogi w centrum wsi Borowa miało miejsce 15 lipca. Zadanie było współfinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wartość całego zadania wyniosła 1 224 044,34 zł. Wśród gości znaleźli się także Fryderyk Kapinos – poseł na Sejm RP oraz Krzysztof Sopel – dyrektor Wydziału Infrastruktury Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, reprezentujący Wojewodę Podkarpackiego.

- Drogi są bardzo istotne w naszym życiu, zarówno pod kątem rozwoju przedsiębiorczości, jak i jakości życia mieszkańców czy poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Stawiamy właśnie na tego typu inwestycje, w każdej, nawet najmniejszej gminie. A dzisiaj mieliśmy okazję zobaczyć, że tam, gdzie jeździliśmy dziurawą, błotnistą drogą, teraz mamy piękny asfalt i chodnik, z którego mogą korzystać mieszkańcy. Na pewno będzie to wpływać na rozwój gospodarczy tej gminy – mówiła Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Sekretarz stanu podkreśliła, że Podkarpacie jest bardzo aktywne, jeżeli chodzi o pozyskiwanie środków, zarówno z Funduszy Europejskich, jak i również tych środków, które ma do dyspozycji budżet państwa. - Dlatego bardzo wiele funduszy zostało tutaj skierowanych na różne inwestycje – dodała.

- Najważniejsi są mieszkańcy, jeżeli jest uśmiech ludzi korzystających z tych dróg, to jest to najlepsza zapłata. Mieszkańcy czekali blisko 30 lat, aby był asfalt, oznakowanie i odwodnienie. Dzisiaj to się stało faktem i przez następne kilkadziesiąt lat mieszkańcy będą korzystać z tych dróg w sposób bezpieczny i komfortowy – podkreślał wójt gminy Borowa Stanisław Mieszkowski.

- Dzięki staraniom wójta, dzięki wsparciu posła mieszkańcy gminy Borowa mogą cieszyć się dzisiaj z dobrej jakości infrastruktury drogowej [...]. Ja myślę, że to jeszcze nie koniec, [...], bo przed nami kolejne lata ważnych inwestycji – dodała Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Następnie głos zabrał poseł na Sejm RP – Fryderyk Kapinos, który również wypowiedział się na temat zrealizowanej inwestycji oraz działań związanych z inwestowaniem w infrastrukturę. Poinformował o kolejnych dostępnych możliwościach na pozyskiwanie dofinansowań.

Na koniec spotkania minister Małgorzata Jarosińska-Jedynak poinformowała, że Minister Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej podjął decyzję o powiększeniu wydatków w budżecie państwa o kwotę1 170 000 zł. Kwota ta zostanie przeznaczona dla gminy Borowa na zadanie pn."Przebudowa urządzeń i obiektów oczyszczalni ścieków i sieci kanalizacyjnej wraz z doposażeniem współpracującej infrastruktury w gminie Borowa".

Podsumowaniem całego spotkania było symboliczne przecięcie wstęgi na zrealizowanej inwestycji.

Przecięcie wstęgi w Borowej

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy