Podczas parady konnej można zobaczyć różne odmiany i rasy koni, jak również różnorodne stroje jeźdźców. Parady konne odbywają się najczęściej na otwartych przestrzeniach, takich jak ulice, place czy stadiony, gdzie publiczność może zobaczyć konie w pełnej krasie.
Parada stała się tradycyjnym świętem "koniarzy" i nie tylko - ściąga do Żarówki mieszkańców nie tylko z gminy Radomyśl Wielki, ale i z innych części województwa podkarpackiego, a także sąsiednich województw.
Częścią Parady Konnej w Żarówce były sportowe konkursy zaprzęgów jedno i dwukonnych. Odbyły się także pokazy Stowarzyszenia Kawalerii Konnej z Dobrynina im. 5 PSK. Wielkim powodzeniem cieszył się wśród widzów konkurs zaprzęgów tradycyjnych, gdzie konie i ich woźnice nie tylko musieli się wykazać bezbłędnym przejechaniem toru przeszkód, ale oceniana też była uprząż, bryczki, stroje jeźdźców i spójny styl całości.
Nie zabrakło też czempionatu hodowlanego klaczy zimnokrwistych.
Całość zakończył kadryl, czyli "taniec" w którym bierze udział kilka koni i jeźdźców, polegający na wykonywaniu danych figur lub układów choreograficznych. Często pojawia się na imprezach jeździeckich, ponieważ jest naprawdę efektowną i widowiskową formą sztuki jeździeckiej, chętnie oglądanej przez widzów. Cały pokaz jest wykonywany przy muzyce.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.