Reklama

Konferencja premiera. Cały kraj w strefie żółtej, powiat mielecki w strefie czerwonej

Opublikowano:
Autor:

Konferencja premiera. Cały kraj w strefie żółtej, powiat mielecki w strefie czerwonej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od soboty (10 października) cała Polska jest strefą żółtą. Oznacza to m.in., że w każdym miejscu w kraju mamy obowiązek nosić maseczki w wyznaczonych do tego wcześniej miejscach i pomieszczeniach zamkniętych, ale także w przestrzeni publicznej. Taką informację podał przed chwilą na specjalnej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Powiat mielecki jest w strefie czerwonej.

Jak podało Ministerstwo Zdrowia dziś (8 października)  w Polsce odnotowano 4280 przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło 76 osób, co jest najwyższym wynikiem od chwili wybuchu pandemii. W województwie Podkarpackim odnotowano również rekordowa liczbę 256 zakażeń, w powiecie mieleckim 14.

W trakcie konferencji premier stwierdził, że w dniu dzisiejszym nastąpił duży, 30 proc.  wzrost zachorowań w stosunku do dnia wczorajszego (wczoraj 3003 zakażeń)  co oznacza, że jeśli w takim tempie będą rosły zachorowania to podwojenie liczby zakażeń nastąpi za 3 dni.  Zwrócił również uwagę na dużą śmiertelność z powodu koronawirusa w grupie osób najstarszych.  W grupie osób powyżej 70 roku życia jest to ok. 10 proc., w grupie powyżej 80 lat  prawie 25 proc.

Jednym z elementów walki z gwałtownie rozszerzającym się koronawirusem ma być zmniejszenie liczby osób na imprezach publicznych, sportowych, ale przede wszystkim maseczki. Jak powiedział Adam Niedzielski, minister zdrowia, który był również obecny na tej konferencji to maseczki mają być prawdziwym hamulcem przed koronawirusem.

Podano też liczbę powiatów objętych strefą czerwoną.  Jest ich w skali  kraju 32 i 6 miast.  W woj. podkarpackim w strefie czerwonej  jest  powiat mielecki oraz dębicki.

Strefa czerwona oznacza, że obowiązuje zakaz organizowania kongresów i targów, działalności sanatoriów, wesołych miasteczek, parków rozrywki. W kinach może być 25 proc. publiczności, w kościołach dopuszczalne jest 50 proc. obłożenia budynku. Na weselach maksymalnie 50 osób. Restauracje, puby, bary będą mogły pracować w godz. 6.00-22.00.

Wszędzie w przestrzeni publicznej koniczne jest zakrywanie nosa i ust.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE