Reklama

Reklama

Końcowy etap budowy mieleckiej retencji. Wyłoniono wykonawcę

Opublikowano: 25 grudnia 2020 18:49
Autor: | Zdjęcie: Fot. Archiwum

Końcowy etap budowy mieleckiej retencji. Wyłoniono wykonawcę  - Zdjęcie główne

Miasto Mielec rozstrzygnęło przetarg na realizację III etapu budowy systemu retencji wód opadowych i roztopowych. | foto Fot. Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto Mielec rozstrzygnęło przetarg na realizację III etapu budowy systemu retencji wód opadowych i roztopowych. Tym razem ma on dotyczyć osiedla Borek Niski.

Przedmiotem zamówienia była budowa układu retencji wód opadowych i roztopowych w tym przebudowę sieci kanalizacji deszczowej w ciągu ulic  Kasztanowej i Wspólnej, budowę podziemnego zbiornika, pompowni wód opadowych i roztopowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą i zasilaniem, ciągów komunikacyjnych - dróg eksploatacyjnych wokół planowanego zbiornika oraz wjazdu od strony ul. Różanej.

Założony limit finansowy miasta na tę inwestycję wynosił 5 882 520 zł. Dwie spośród pięciu złożonych ofert zmieściły się cenowo w szacunkowych kosztach przyjętych przez samorząd. Najlepszą złożyła firma Santex  Kazimierz Czapka Sędziszów Małopolski. Zaproponowana kwota 5 821 377,13 zł  i  72 miesiące gwarancji.  Inwestycja ta ma być  zrealizowana do  września  2021 rok.

 I etapu systemu retencji wód opadowych i roztopowych w mieście Mielcu obejmował  budowę zbiorników retencyjnych znajdujących się między ul. Solskiego a ul. Kusocińskiego  II etap  realizowany był w okolicach Hotelu Polskiego.

Łączny koszt projektu „Budowa układów retencji wód opadowych i roztopowych na terenie Gminy Miejskiej Mielec” wynosi 29 192 865 zł z czego ponad 20 mln zł stanowi dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.