Dzieci i dorośli przynieśli ze sobą palmy – niektóre wykonane samodzielnie w domach, inne kupione na kiermaszach lub w sklepie. Były wśród nich zarówno skromne gałązki bukszpanu przewiązane wstążką, jak i okazałe, kilkumetrowe kompozycje z bibułowych kwiatów, suszonych zbóż i barwnych dodatków.
Kapłani prowadzili uroczyste procesje wokół kościoła. Wierni śpiewali pieśni, niosąc w rękach palmy jako symbol radości i nadziei.
Dla wielu osób Niedziela Palmowa to nie tylko duchowe przeżycie, ale też początek przygotowań do Wielkiego Tygodnia.
Tradycja tworzenia palm w regionie mieleckim ma długą historię. W wielu miejscowościach organizowane są warsztaty i konkursy na najpiękniejszą palmę. Zaangażowane są w nie nie tylko dzieci i młodzież, ale też seniorzy czy koła gospodyń.
W tym roku pogoda dopisała, a procesje zgromadziły licznych wiernych. Kolorowy orszak z palmami stał się wyrazem wspólnoty, przywiązania do tradycji i gotowości do głębszego przeżywania nadchodzących świąt Wielkanocnych.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.