Reklama

Kolejne zatrucie tlenkiem węgla

Opublikowano:
Autor:

Kolejne zatrucie tlenkiem węgla - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ostatnio informujemy o licznych przypadkach zatrucia tleniem węgla, niestety, kolejne osoby padają jego ofiarami. Tym razem podobne zdarzenie miało miejsce w Grochowem.

18 grudnia parę minut przed godziną 20 strażacy otrzymali zgłoszenie. Na miejscu pojawiło się pogotowie ratunkowe, które zajęło się przytomną 16-latką. Podczas pomiaru stężenie czadu w powietrzu strażacy wykazali znaczne przekroczenie jego normy.

Potrącenie pieszego
12 grudnia wcześnie rano mieszkaniec Mielca ucierpiał w wyniku potrącenia przez samochód osobowy. Do wypadku doszło na ulicy Wolności w Mielcu. Kierowca pojazdu okazał się sprawcą tego zdarzenia. Na miejscu zjawiło się pogotowie ratunkowe, policja i straż pożarna. Poszkodowana została zabrana do szpitala. Zablokowano jeden z pasów ruchu. Szyba i maska pojazdu uległy uszkodzeniu. Straty szacowane są na kwotę 2000 złotych.

Tlenek węgla nie odpuszcza
Po godzinie 21 straż pożarna przyjęła zgłoszenie o kolejnym zatruciu czadem, tym razem na ulicy Słonecznej w Mielcu. Na miejscu zdarzenia pojawiły się pogotowie, straż pożarna i policja. Norma stężenie tlenku węgla w powietrzu i w tym przypadku została znaczne przekroczona (110 ppm). Poszkodowaną osobę zabrano w celu obserwacji do szpitala. Ilość zatruć czadem dramatycznie rośnie. To już dwudziesta pierwsza ofiara w tym roku.

Informacje przekazał bryg. Marek Matubowski, ofi cer prasowy Komendy Powiatowej PSP Mielec 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE