Reklama

Kolejne laptopy dla uczniów gminy Czermin. Szkoły szykują się na zdalne nauczanie

Opublikowano:
Autor:

Kolejne laptopy dla uczniów gminy Czermin. Szkoły szykują się na zdalne nauczanie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Czermin pozyskała z Centrum Projektów Polska Cyfrowa grant w wysokości 75 tysięcy złotych. Za te pieniądze zostało kupionych 29 laptopów, które trafią głównie do ubogich rodzin wielodzietnych. W ten sposób szkoły szykują się na ewentualna drugą falę koronawirusa i ewentualne zdalne nauczanie.

15 maja ruszył kolejny program Ministerstwa Cyfryzacji pn. „Zdalna Szkoła+”. To już drugi, od czasu ogłoszenia na terenie Polski stanu zagrożenia epidemicznego, konkurs organizowany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, w którym gminy i urzędy miast mogą uzyskać 100% dofinansowanie na zakup sprzętu komputerowego umożliwiającego realizację zdalnych lekcji uczniom wykluczonym cyfrowo.


Zgodnie z danymi z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w Polsce znajduje się ponad 150 tys. rodzin wielodzietnych 3+, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Kuratoria Oświaty, wielu uczniów, nie przystąpiło do nauki zdalnej, w związku z brakiem możliwości technicznych. Dlatego ten program kierowany jest głównie do rodzin ubogich z minimum trojgiem dzieci.


- Za pozyskane środki zakupiliśmy 29 laptopów, które zostaną przekazane szkołom z terenu gminy Czermin. Docelowo trafią one do najbardziej potrzebujących uczniów, głównie z ubogich rodzin wielodzietnych, dzięki czemu będą oni mogli w pełni realizować zdalne nauczanie - informuje gmina Czermin.


CZYTAJ TAKŻE:


 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE