Reklama

Kolejna sesja powiatu mieleckiego. Czy tym razem uda się przegłosować budżet?

Opublikowano: 13 stycznia 2021 12:20
Autor: | Zdjęcie:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci 22 stycznia 2021 r. o godz. 9.00 w Auli Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu, a nie jak zwykle w w sali obrad budynku starostwa przy ulicy Wyspiańskiego odbędą się obrady budżetowej sesji rady powiatu mieleckiego. Budżet powiatu miał być przyjęty na sesji już 18 grudnia ubiegłego roku, ale po przerwie spowodowanej problemami technicznymi radni PiS-u nie pojawili się na obradach.

Przypominamy, że zaplanowana na 18 grudnia sesja Rady Powiatu Mieleckiego rozpoczęła się od problemów technicznych związanych z serwerem zewnętrznym. Sesja była prowadzona w tzw. sposób hybrydowy, czyli część radnych była obecna w sali obrad, a część łączyła się zdalnie. Coś nie zadziałało i albo jedni, albo drudzy nie słyszeli się dobrze.

Problemy techniczne spowodowały, że prowadzona w sposób hybrydowy sesja rady powiatu mieleckiego została przerwana. Po przerwie obrady miały być dokończone ale już tylko w formie stacjonarnej, w sali obrad. Na posiedzenie po przerwie nie stawili się radni Klubu Prawa i Sprawiedliwości. 

Jak tłumaczyli radni PiS - zmiana trybu obradowania sesji w jej trakcie spowodowała, że niektórzy radni (w tym radny koalicji rządzącej naszym powiatem) nie mieli możliwości uczestnictwa w niej. W związku z tym klub radnych Prawa i Sprawiedliwości podjął decyzję o niekontynuowaniu uczestnictwa w obradach, mając na uwadze obawy o prawną skuteczność uchwał podejmowanych w trakcie sesji, w której nie zapewniono możliwości uczestnictwa wszystkim radnym  - czytamy w oświadczeniu.

Aby tym razem uniknąć problemów ze zdalnym połączeniem, a jednocześnie zachować reżim sanitarny, sesję zaplanowano w przestronnej Auli Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu. Najważniejszym punktem sesji będzie podjęcie uchwały w sprawie uchwały budżetowej Powiatu Mieleckiego na 2021 rok. Radni również powołają komisję konkursową w celu przeprowadzenia postępowania konkursowego i wybrania kandydata na stanowisko dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu.

Program sesji Rady Powiatu Mieleckiego:

1. Przyjęcie protokołów z poprzednich sesji Rady Powiatu.

2. Sprawozdanie Starosty z wykonania uchwał Rady Powiatu oraz z działalności Zarządu Powiatu między sesjami.

3. Podjęcie uchwały w sprawie wieloletniej prognozy finansowej Powiatu Mieleckiego.

4. Podjęcie uchwały w sprawie uchwały budżetowej Powiatu Mieleckiego na 2021 rok:

1) przedstawienie projektu uchwały budżetowej wraz z uzasadnieniem;

2) przedstawienie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej o projekcie uchwały budżetowej;

3) przedstawienie opinii Komisji stałych Rady Powiatu oraz ewentualnych wniosków Komisji i radnych o proponowanych zmianach w projekcie uchwały budżetowej;

4) przedstawienie stanowiska Zarządu Powiatu w sprawie opinii Komisji stałych Rady Powiatu i ewentualnych autopoprawek do projektu uchwały budżetowej;

5) dyskusja nad projektem uchwały budżetowej i zgłoszonymi propozycjami zmian;

6) przegłosowanie zgłoszonych poprawek;

7) głosowanie uchwały budżetowej z uwzględnieniem przyjętych poprawek.

5. Podjęcie uchwały w sprawie powołania komisji Konkursowej w celu przeprowadzenia postępowania konkursowego i wybrania kandydata na stanowisko Dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu.

6. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr XXIII/218/2020 Rady Powiatu Mieleckiego, w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych oraz harmonogramu dyżurów całodobowych na terenie Powiatu Mieleckiego

w 2021 roku.

7. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia i przyjęcia do realizacji opracowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Mielcu projektu pozakonkursowego pn. Aktywizacja osób powyżej 29 r. ż. pozostających bez pracy w powiecie mieleckim (VII) współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa VII  Regionalny Rynek Pracy, Działanie 7.2 – Poprawa sytuacji osób bezrobotnych na rynku pracy – projekty pozakonkursowe PUP.

8. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi z dnia 10 grudnia 2020 r.

9. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia planów pracy Komisji Rady Powiatu Mieleckiego na 2021 rok.

10. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia sprawozdań z działalności Komisji Rady Powiatu Mieleckiego za 2020 rok.

11. Sprawozdanie z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku za rok 2020.

12. Stanowisko Rady Powiatu Mieleckiego w sprawie wyrażenia sprzeciwu wobec zamiaru likwidacji głównego przejazdu kolejowo – drogowego w Tuszowie Narodowym.

13. Interpelacje, wnioski, zapytania i oświadczenia Radnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.