Reklama

Kolejna karetka dla mieleckiego pogotowia [FOTO]

Opublikowano: 18 stycznia 2021 16:25
Autor: PT

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Mieleckie pogotowie ratunkowe wzbogaciło się o nowy ambulans. Pojazd został zakupiony dzięki zaoszczędzonym środkom przez Powiatową Stację Pogotowia Ratunkowego oraz przez samorząd mielecki, który wsparł zakup karetki kwotą 600 tys. zł. Ambulans wraz z wyposażeniem kosztował łącznie 710 644,08 zł.

Uroczyste przekazanie nowej karetki odbyło się w poniedziałek (8 stycznia) w siedzibie Pogotowia Ratunkowego w Mielcu. Wzięli w niej udział przedstawiciele lokalnych samorządów: dyrektor pogotowia Grzegorz Gałuszka, starosta powiatu mieleckiego Stanisław Lonczak, wicestarosta Andrzej Bryła, członkowie zarządu Zbigniew Działowski i Andrzej Chrabąszcz oraz przedstawiciele zarządu pogotowia ratunkowego.

- Chciałbym bardzo podziękować samorządowi za wkład finansowy, bo dzięki temu dofinansowaniu oraz naszym 110 tysiącom złotych oprócz zakupu ambulansu mogliśmy go również w pełni wyposażyć. Nowy ambulans wyposażony jest w wysokospecjalistyczny sprzęt medyczny do ratowania i podtrzymywania życia pacjentów, m. in. defibrylator, respirator, ssak medyczny i inne urządzenia. To już 6 ambulans, który na przełomie roku trafił do naszej stacji - powiedział dyrektor pogotowia.

 

- To kolejna okazja, żeby spotkać się na miłej uroczystości przekazania nowego, tak ważnego sprzętu. Cieszę się, że Rada Powiatu Mieleckiego jednogłośnie poparła decyzję o dofinansowanie zakupu ambulansu. Karetka jest zgodna ze standardami Unii Europejskiej. Jest to wyraz troski samorządu mieleckiego o swoich mieszkańców - powiedział starosta Stanisław Lonczak.

 

 Oficjalnie starosta przekazał kluczyki i dowód rejestracyjny dyrektorowi pogotowia, następnie kapelan pobłogosławił nowy zakup, a pracownicy pogotowia zaprezentowali środek ambulansu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.