Reklama

"Kolejka jak za komuny". Tłum przed mieleckim Urzędem Miasta

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

"Kolejka jak za komuny". Tłum przed mieleckim Urzędem Miasta - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Grupa ok. 160 mielczan czeka przed Urzędem Miasta. Co jest powodem kolejki, która na myśl przywodzi miniony ustrój? To nabór uzupełniający dofinansowanie unijne do instalacji OZE dla mieszkańców.

We wtorek rano (8 lutego) ok. 160 ludzi czeka przed Urzędem Miasta w Mielcu, by złożyć deklarację uczestnictwa w projekcie OZE. Wielu z nich koczowało na zmianę całą noc, od wczorajszego popołudnia, od godz. 15. 

Mielczanie: urząd powinien zorganizować zapisy elektroniczne

Przed mieleckim urzędem utworzyła się nawet lista kolejkowa i rozdawano numerki. To oddolna inicjatywa samych mieszkańców. 

- Każdemu z nas zależy na tym, żeby zamontować instalację, więc nie dziwię się, że są tutaj takie tłumy. To dobra dotacja, bo faktycznie znacznie obniży koszty instalacji. Po prostu warto, bo nie wiadomo kiedy znowu będzie taka okazja. Dlatego przyszedłem już wczoraj. Zapisałem się, jest kolejka i czekam

- powiedział nam jeden z mieszkańców.

- Moim zdaniem urząd powinien zorganizować zapisy elektroniczne. Wtedy może byłoby to bardziej sprawiedliwe. Ewentualnie przyjąć tylko takie wnioski, które spełniają konkretne wymagania. W efekcie po prostu musieliśmy tu stać całą noc... - komentuje inny mielczanin.

 

Składanie deklaracji odbywa się bardzo sprawnie.

 - Zainteresowanie wnioskami o dofinansowanie do odnawialnych źródeł energii jest rzeczywiście ogromne. Mieszkańcy chcą unowocześniać swoje gospodarstwa domowe i korzystać z proekologicznych rozwiązań, tym bardziej, że można uzyskać duże dofinansowanie sięgającego 85 procent ponoszonych kosztów

- komentuje prezydent Mielca, Jacek Wiśniewski.

- Jako urząd w krótkim okresie czasu musieliśmy wykonać ogromną pracę przy weryfikacji wcześniej złożonych wniosków, aby jak największa grupa osób zainteresowana taką inwestycją mogła skorzystać z dofinansowania. Chcieliśmy składanie wniosków rozłożyć w czasie przy zachowaniu pełnej transparentności i dostępności dla wszystkich naszych mieszkańców. Nie byliśmy w stanie zrobić tego inaczej, niż tak, aby decydowała kolejność zgłoszeń. Nie udało się uniknąć kolejki, ale z tego co już wiemy, ta kolejka przed urzędem jest dobrze zorganizowana, zdyscyplinowana. Wszyscy muszą się wykazać cierpliwością, o co zresztą apeluję, a my ze swojej strony zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby przyjmowanie wniosków przebiegało jak najsprawniej - zapewnił prezydent.  

Nabór deklaracji od mieszkańców prowadzony jest od 8 lutego (wtorek) od godz. 8.00.

Za czym ta kolejka stoi?

Dobiegł końca proces weryfikacji dotychczasowych uczestników Projektu "Poprawa jakości powietrza poprzez montaż instalacji OZE w gospodarstwach domowych z terenu Gminy Miejskiej Mielec".

Wciąż dostępne są następujące instalacje:

INSTALACJE SOLARNE

  • Zestaw kolektorów słonecznych 2 kolektory płaskie +zasobnik 250 l – 14 instalacji
  • Zestaw kolektorów słonecznych 3 kolektory płaskie +zasobnik 300 l – 19 instalacji
  • Zestaw kolektorów słonecznych 4 kolektory płaskie +zasobnik 400 l – 1 instalacja
INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE

  • Instalacja fotowoltaiczna o mocy ok. 2,31 kWp (7 paneli) – 28 instalacji
  • Instalacja fotowoltaiczna o mocy ok. 3,3 kWp (10 paneli) – 86 instalacji
  • Instalacja fotowoltaiczna o mocy ok. 4,62 kWp (14 paneli) – 71 instalacji
POMPY

  • Powietrzna pompa ciepła CO* do 15 kW – 4 szt.
  • Powietrzna pompa ciepła CO* powyżej 15 kW – 6 szt.
  • Powietrzna pompa c.w.u. ok. 300 l – 26 szt.
KOTŁY

  • Kocioł centralnego ogrzewania opalany biomasą – 7 szt.
 

Nabór deklaracji od mieszkańców prowadzony będzie w terminie od dnia 8 do 16 lutego 2022 r.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy