Reklama

Kolędowali dla dzieci na całym świecie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od dwóch lat z powodu pandemii kolędnicy misyjni nie odwiedzają nas w domach, dlatego w kościołach organizowane są spotkania po Mszach świętych, w czasie których dzieci mogą zaprezentować przygotowany program i wspomóc misjonarzy. Nie inaczej było w parafii Zdziarzec (gm. Radomyśl Wielki).

Kolędnicy misyjni to przedsięwzięcie, które w diecezji tarnowskiej realizowane jest od 1993 roku. To małe grupy dziecięce lub młodzieżowe składające się przeważne z pięciu osób, które w okresie Bożego Narodzenia odwiedzali parafian w ich domach i mieszkaniach. Kolędnicy ubrani są w stroje nawiązujące do postaci z betlejemskiego Żłóbka oraz do mieszkańców krajów, gdzie posługują tarnowscy misjonarze. Ofiary zbierane przez kolędników przekazywane są tarnowskim misjonarzom.

Grupy Kolędników Misyjnych działają we wszystkich diecezjach w Polsce. Najwięcej grup działa na terenie diecezji tarnowskiej, katowickiej, krakowskiej i opolskiej. Każdego roku dwadzieścia kilka tysięcy kolędników odwiedzało ponad sto pięćdziesiąt tysięcy mieszkań i domów tarnowskiej diecezji, zostawiając w nich pamiątki swojej wizyty.

Przed wybuchem pandemii dzieci chodziły od domu do domu, jednak w warunkach epidemii najczęściej scenki odgrywane są w kościołach, na placach lub na terenach przykościelnych, z zachowaniem reżimu sanitarnego.

W tym roku znów podziwiać mogliśmy przedstawienia misyjne tylko w kościołach. W Zdziarcu i Żarówce przedstawienia odbyły się w święto Trzech Króli. Pieniądze z tegorocznej zbiórki prowadzonej przez Kolędników Misyjnych zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom z Azji Środkowej: w Kazachstanie, Kirgistanie i Uzbekistanie.

 

Żarówka: Julita Dobosz, Gabriela Jagoda, Milena Pulak, Anna Czapiga, Agata Grzech.


Zdziarzec: Magdalena Żytniak, Gabriela Chmura, Patrycja Cholewa, Weronika Krawczyk, Anna Kowalska.


Grupy kolędnicze przygotował ks. Wojciech Podwika

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy