Poprzez wsparcie rządowe, wypłacane przez ARiMR, zwiększają się możliwości. W 2022 roku było to 5-7 tys. w zależności od liczebności koła, w planach jest zwiększenie tej kwoty.
Dzięki wpisowi w rejestr KGW mogą korzystać z różnego rodzaju grantów, dotacji: program Etno Polska, Kultura Interwencje, z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Od 2018 r. zaczęło powstawać coraz więcej kół, obecnie jest ich już ponad 11 tysięcy.
Spotkania, wyjazdy, wszystkie działania, jakie podejmują KGW, to wspaniała integracja społeczeństwa. Jak zauważyła i podkreśliła burmistrz Przecławia, Renata Siembab, to bardzo ważne dla następnych pokoleń, by to, co umiały nasze babcie, kontynuowano.
Część artystyczną zaprezentowali uczniowie z Zespołu Szkół, przedstawiającą legendę o powstaniu wsi Rzemień. Przedstawiona historia opowiadała również dzieje związane z pałacem i basztą, jak również etapami powstania szkoły.
Inicjatorem spotkania był poseł na sejm RP Fryderyk Kapinos. Przedstawicielkom KGW z gmin powiatu towarzyszyli wójtowie. Zaproszeni goście chętnie wysłuchali, jak wiele osiągnęły i jak bardzo rozwinęły swoje działania KGW w powiecie mieleckim.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.