Reklama

Klub z brązu. Kolejny ważny medal dla Irydy Mielec na Pucharze Polski [FOTO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości MUKS Iryda Mielec podtrzymuje dobrą passę, którą przedłużyła... zawodniczka! Aleksandra Wiciejowska zdobyła dla klubu kolejny brązowy medal z Pucharu Polski.

To już drugi brązowy medal dla MUKS Irydy Mielec, pierwszy zdobył na Pucharze Polski Juniorów - Krystian Kopeć:


IX Puchar Polski Kadetek i XVI Puchar Polski Kadetów miał miejsce w Grudziądzu, w dniach od 14 do 17 listopada. To jeden z ważniejszych turniejów boksu amatorskiego, na którym nie zabrakło pięściarzy Irydy. Zawalczyli na nim Aleksandra Wiciejowska, Filip Dusza oraz Gracjan Bałutowski. Do domu z brązem wróciła zawodniczka MUKS Irydy Mielec


Aleksandra ma 16 lat i jest wychowanką trenerów Pawła Rżanego i Jarosława Niecia z klubu MUKS Iryda Mielec, którego zawodnicy boksują od 10 lat. Ola w klubie pojawiła się dwa lata temu - pomimo tego, że początkowo nie interesowała się boksem. Zmieniło się to za sprawą filmy "Rocky" - jak sama przyznaje. Ola ma na swoim koncie 12 walk, a pojedynki bokserskie toczy w kategorii do 57 kg. Swoją najważniejszą walkę w dotychczasowej karierze w boksie amatorskim miała okazję stoczyć teraz.Po eliminacjach do finałowych starć na IX Pucharze Polski Kadetek - Ola pokonała swoją pierwszą rywalkę. Później przyszło jej jednak skrzyżować rękawice z doświadczoną i obecną mistrzynią Polski - Oliwią Stolarczyk z klubu Sporty Walki Piła. Aleksandrze nie udało się pokonać rywalki, walka została poddana przez sędziego z powodu kontuzji ręki, w drugiej rundzie. To sprawiło, iż Ola skończyła z brązowym medalem, co jest naprawdę wielkim wyróżnieniem, a co dodatkowo warto podkreślić - Aleksandra  jest pierwszą od pięciu lat dziewczyną z Podkarpacia, która medal na Pucharze Polski w boksie amatorskim.


Sama Aleksandra Wiciejowska twierdzi, że turniej na tak dużym poziomie dał jej sporo do myślenia. Teraz wie już, w którą stronę jej boks musi podążać. To naprawdę olbrzymie doświadczenie dla 16-latki. Ola nie jest jedyną kobietą w MUKS Irydzie Mielec - w tym samym klubie walczy jej młodsza siostra Oliwia Wiciejowska, którą do boksowania zainspirowała sama Aleksandra. Ola ponownie zawalczy w styczniu - i mamy nadzieję, że przywiezie dla Mielca kolejne medale.

Na XVI Pucharze Polski Kadetów wzięła udział także męska część pięściarzy Irydy. Gracjan Bałutowski niestety nie przeszedł przez etap eliminacji, po zaciętej walce przegrał z dużo wyższym zawodnikiem. Lepiej szło Filipowi Duszy, który dotarł do ćwierćfinału - dopiero tam odpadł przez niejednogłośną decyzję sędziów, przegrywając 2:1.


Sekcja Bokserska MUKS Iryda Mielec przeżywa obecnie prawdziwe złote lata. Przybywają nowi pięściarze, a sam klub zyskuje na prestiżu poprzez zorganizowaną galę boksu amatorskiego czy zdobywanie liczących się w kraju trofeów. 


Sprawdź również inne sukcesy mieleckich pięściarzy:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE