Reklama

Kim była Maria Magdalena?

Opublikowano:
Autor:

Kim była Maria Magdalena? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Muzeum Historii Regionalnej „Pałacyk Oborskich” po wakacyjnej przerwie powraca z cyklem prelekcji i wykładów zatytułowanym "A to ci historia!". We wrześniu odbędą się aż trzy spotkania, o różnorodnej tematyce, spośród których każdy będzie mógł wybrać interesujący go temat.

Pierwsze wydarzenie odbędzie się już jutro (6 września), o godzinie 15.00, w sali karmazynowej budynku Muzeum. Będzie ono poświęcone książce dr. Pawła Feliksa Nowakowskiego zatytułowanej Maria Magdalena.

Paweł F. Nowakowski jest historykiem, teologiem, dziennikarzem i prezenterem telewizyjnym, wykładowcą w Instytucie Kulturoznawstwa Akademii Ignatianum w Krakowie.


Wydawnictwo Znak opisuje publikację słowami: „Apostołka Apostołów czy femme fatale Nowego Testamentu? Kim była Maria Magdalena? Kobietą wykonującą najstarszy zawód świata, najgorliwszą uczennicą Chrystusa równą apostołom czy może – jak twierdził Dan Brown w Kodzie Leonarda da Vinci – żoną Jezusa i matką Jego dzieci?

Dlaczego od wieków Kościół taką czcią otacza kobietę pochodzącą z rybackiej osady na północy Izraela? Co sprawiło, że stała się bohaterką obrazów wielu mistrzów malarstwa, dzieł literatów, filmów i piosenek? Dzięki czemu jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych świętych Kościoła? Ta książka to spotkanie z jedną z najbardziej kontrowersyjnych, a przez to intrygujących postaci z Pisma Świętego.”

Zapraszamy za niezwykle interesujące spotkanie z autorem książki zatytułowane Maria Magdalena – pułapki na ścieżkach poszukiwań.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE