Reklama

Kierowcy w Mielcu mają dobrze. Zobacz dlaczego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Archiwum

Kierowcy w Mielcu mają dobrze. Zobacz dlaczego - Zdjęcie główne

W ościennych miastach strefy płatnego parkowania funkcjonują, w Mielcu na razie jej nie ma. | foto Fot. Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rosnąca liczba samochodów sprawia, że miasta od lat borykają się z brakiem miejsc parkingowych. Rozwiązania tego szukają w wprowadzaniu płatnych stref parkowania. Czy w Mielcu też taka będzie i jak to wygląda w okolicznych miastach. Przytaj w tekście poniżej.

Pod uwagę wzięliśmy powiaty i miasta sąsiadujące z Mielcem – pow. dębicki i Dębicę, pow. ropczycko-sędziszowski i Ropczyce i Sędziszów, pow. kolbuszowski i Kolbuszową, pow. tarnobrzeski i Tarnobrzeg.

W Dębicy strefa płatnego parkowania obowiązuje od klika lat i obejmuje dwie strefy: strefę 1, gdzie opłaty są trochę niższe  i strefę 0 z wyższymi opłatami. I tak w strefie 1 opłata za pół godziny to 0,5 zł, w strefie 0 – 1 zł, za godzinę w strefie 1 – 1 zł, w strefie 0 – 1,5 zł, za 2 godziny w strefie 1 – 1,2 zł, w strefie 0 – 1,80 zł.

Tak samo już  od 4 lat  funkcjonuje   taka strefa w Ropczycach obejmując ok. 100 miejsc parkingowych w Rynku. Ceny 1 godzina – 1 zł, 2 godziny – 2 zł, kolejne też 1 zł. Jak przekazał nam Maciej Sikora z Urzędu Miasta w Ropczycach kierowcy przyzwyczaili się już do płatnego parkowania w centrum i są raczej zadowoleni, bo jest rotacja samochodów. Rzadkością są też sytuacje, żeby ktoś  zaparkował i nie zapłacił.

W Sędziszowie strefa płatnego parkowania  w centrum miasta funkcjonuje od ubiegłego roku. Cena 1 godziny to 1 zł, 2 godzin – 2 zł.

Również Kolbuszowa w ubiegłym roku wprowadziła taką strefę w centrum miasta. Zasady opłat są takie same – 1 godzina – 1 zł, 2 godziny – 2 zł. W Kolbuszowej kierowcy nie przywykli jednak jeszcze do konieczności ponoszenia opłat za parkowanie, bo w okresie ostatniego roku wystawiono 1601 wezwań dla kierowców o zapłacenie  50 zł kary. 795 osób zapłaciło już karę co zasiliło budżet miasta kwotą ponad 45 tys. zł, 806 spraw jest w toku procedury egzekucyjnej.

W Tarnobrzegu władze miasta przymierzały się do wprowadzenia strefy płatnego parkowania, ale ze względu na pandemię koronawirusa na razie wycofały się z tego.

W Mielcu strefy płatnego parkowania nie ma i na razie nikt nie rozważa jej wprowadzenia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy