Reklama

Rondo w Piątkowcu już prawie gotowe. Kiedy kierowcy przejadą nową obwodnicą?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Rondo w Piątkowcu już prawie gotowe. Kiedy kierowcy przejadą nową obwodnicą? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od wiosny tego roku trwają prace na rondzie w miejscowości Piątkowiec. Dobiegają on już końca. Fragment drogi wojewódzkiej nr 984 z Rzędzianowic do Piątkowca to brakujący odcinek obwodnicy Mielca. Kiedy kierowcy będą mogli jeździć nową drogą?

 Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie  poinformował nas, że prace na nowo budowanym odcinku DW 984 pomiędzy Rzędzianowicami a Piątkowcem potrwają do końca października 2022 r. Po zakończeniu robot zostanie uruchomiona procedura odbiorowa przewidziana umowami z Wykonawcą oraz odrębne, równolegle procedury obejmujące uzyskanie od Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego pozwolenia na użytkowanie i/lub skutecznego zawiadomienia o zakończeniu robót budowlanych.

Z uwagi na powyższe, PZDW przewiduje, ze pierwsi kierowcy będą mogli skorzystać z nowego odcinka drogi wojewódzkiej końcem listopada 2022 r. co umożliwi znaczne odciążenie istniejącego odcinka DW przebiegającego przez Wolę Mielecka.

Budowę obwodnicy realizuje konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Mielca oraz Remost z Dębicy. Koszt robót to 52 mln zł, dofinansowanie do tej inwestycji w ramach RPO województwa podkarpackiego wynosi 42,8 mln zł.

Trasa będzie przebiegać przez nowy most na Wisłoce oraz przez wiadukt nad linią kolejową nr 25. Dzięki temu trasa połączy się z istniejącą już wschodnią obwodnicą Mielca, a samochody jadące do Specjalnej Strefy Ekonomicznej ominą centrum miasta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy