Reklama

Kiedy zakończenie prac na hali sportowej? Padły konkretne daty

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od wielu miesięcy czekamy już na ostateczny termin otwarcia nowej hali sportowej w Mielcu. Na dzisiejszej sesji rady miasta usłyszeliśmy, jakie prace i w jakich terminach muszą zostać ukończone, by przystąpić do odebrania budowy.

Przypomnijmy. Na początku grudnia wykonawca poinformował, że zakończył budowę nowej hali sportowej przy Solskiego 1 i przekazał klucze do obiektu władzom Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mielcu.

W odpowiedzi mielecki MOSiR oświadczył, że przedsiębiorca nie wykonał wszystkich robót oraz nie przeprowadził wymaganych dla obiektu prób i sprawdzeń i z tego powodu miasto nie mogło wziąć  udziału w tzw. jednostronnym odbiorze robót przeprowadzonym samodzielnie przez Wykonawcę.

Miasto Mielec określiło zakres pracy i czynności, które wykonawca musi przeprowadzić przed przystąpieniem do odbioru końcowego obiektu.

Wyznaczono też terminy ich realizacji:

  • w zakresie robót elektrycznych jest to okres 63 dni, termin upływa 4 maja 2023 rok
  • w zakresie akustyki obiektu jest to okres 42 dni, upływający 13 kwietnia 2023 roku
W zakresie akustyki prace zostały wykonane, założone zostały panele akustyczne i przeprowadzono próby akustyczne. Czekamy teraz na wynik tych prób, jeżeli one będą pozytywne, to jeden z tych czterech punktów miasto będzie mogłoi wykreślić.

  • w zakresie dostawy i montażu systemu pomiaru czasu na części basenowej jest to okres 42, upływa 13 kwietnia 2023 roku
  • w zakresie operatu kolaudacyjnego (zbiór dokumentów budowy) jest to okres 65 dni, upływający 6 maja 2023 roku
Na  dziś wykonawca zamontował 267 m paneli akustycznych, prace zostały wykonane do 21 marca i  zakończone przeprowadzonymi próbami kontrolnymi i sprawdzeniem czasu pogłosu. Raport z badań ma zostać opracowany i przedstawiony przez wykonawcę do 4 kwietnia.

W piśmie z 23 marca 2023 roku wykonawca zadeklarował przystąpienie do wykonania części prac w zakresie robót elektrycznych. Przewidywany termin ich realizacji to wstępnie 11-14 kwietnia 2023 roku. Termin ten wiąże się z koniecznością dwukrotnego wyłączenia zasilania i wymaga dostosowania odpowiednich procedur zgłoszeniowych

Wykonawca deklaruje też usunięcie wady z kanałów kablowych i zabezpieczenie przed ponownym gromadzeniem się tam wody. Kiedy zostanie odłączony tam prąd, wykonawca będzie mógł wejść i usunąć problemy związane z elektryką. 

8 marca 2023 roku wykonawca wezwał miasto do ustanowienia gwarancji zapłaty wynagrodzenia na kwotę ponad 14 milionów  złotych. Nieudzielenie przez inwestora w terminie 45 dni gwarancji zgodnej z żądaniem wykonawcy będzie uprawniać wykonawcę do odstąpienia od umowy. 

W dalszym ciągu pozostaje do zapłacenia pozostałe 10% wartości wynagrodzenia umownego, co będzie możliwe po podpisaniu przez wszystkie strony protokołu odbioru końcowego i rozliczenie inwestycji

Miasto w dalszym ciągu nie uznaje dokonanego 9 grudnia 2022 roku jednostronnego odbioru końcowego inwestycji - powiedział prezydent Jacek Wiśniewski. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy