Reklama

Kiedy wyrobimy paszport w Mielcu? Raczej nie przed wakacjami

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay.com

Kiedy  wyrobimy paszport w Mielcu? Raczej nie przed wakacjami - Zdjęcie główne

foto Pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sprawa utworzenie biura paszportowego w Mielcu ciągnie się już od kilku lat. Zapadła już decyzja, że takie biuro będzie otwarte w naszym mieście. Kiedy to jednak nastąpi?

Jednym z najgorliwszych zwolenników otwarcia biura paszportowego w Mielcu jest radny Jarosław Szczerba, który na ostatniej sesji dopytywał o termin otwarcia takiego punktu. 

- Jak wiemy, infrastruktura już jest w naszym urzędzie przygotowana. W czym jest problem, że jeszcze na dzień dzisiejszy tego biura nie otworzyliśmy? Mieszkańcy codziennie pytają, kiedy będzie biuro otwarte. Warto byłoby to zrobić jeszcze przed wakacjami, jeżeli jest taka możliwość, ponieważ ruch paszportowy jest wzmożony właśnie w miesiącach wakacyjnych.  

- Cały czas jesteśmy w uzgodnieniu z wojewodą - zaznaczyła sekretarz miasta, Monika Szczodry.  - W końcu marca byłam na spotkaniu z panią dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców pod kątem utworzenia punktu paszportowego. Będą one utworzone w czterech miastach. Na razie pod względem organizacyjnym wszystko jest w przygotowaniach.  Najprawdopodobniej pracownicy będą [pracować w Urzędzie Wojewódzkim] i będzie ogłoszony nabór do służby cywilnej, pracownicy będą musieli być przeszkoleni w Rzeszowie i dopiero dedykowani  tutaj.  Dostaliśmy w trakcie spotkania wykaz sprzętu, który musimy zakupić. 

Urząd Miasta dostał informację ze strony Urzędu Wojewódzkiego, że część tego sprzętu otrzymamy z rezerw.

 -  Przygotowaliśmy pomieszczenie, ale na razie jest jeszcze niewyposażone do końca. Wybudowaliśmy je z własnych środków, wykorzystaliśmy część korytarza przy USC. Najprawdopodobniej punkt paszportowy będzie otwarty jesienią. To dlatego, że chcemy wykorzystać to pomieszczenie w czasie remontu Biura Obsługi Mieszkańca.  Do tego Urząd Wojewody nie chce rozpoczynać działania biur paszportowych we wszystkich czterech miastach naraz - zaznaczyła pani sekretarz.

 Wojewoda chce, żeby biura paszportowe zostały otworzone najpierw w dwóch miastach:   w pierwszej kolejności będzie to Sanok i Stalowa Wola. 

- Nasz punkt paszportowy najprawdopodobniej będzie utworzony jesienią, możliwe że we wrześniu albo w październiku - zapowiedziała sekretarz Monika Szczodry. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy