Reklama

Kiedy otwarcie nowego mostu na Wisłoce? Znamy datę!

Opublikowano: wt, 19 maj 2020 16:31
Autor:

Kiedy otwarcie nowego mostu na Wisłoce? Znamy datę! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy Mielca i całego regionu czekali na tę chwilę kilkadziesiąt lat. Nowy most na Wisłoce jest gotowy do użytkowania. Wszystkie prace zostały wykonane, a dokumentacja zebrana. Uroczyste otwarcie nastąpi w środę, 20 maja o godzinie 11.00, a po niej już każdy będzie mógł korzystać z nowej inwestycji.

Roboty budowlane na nowym moście i nowej drodze wraz ze wszystkimi urządzeniami i wyposażeniem zostały zakończone jeszcze w połowie kwietnia, następnie trwały procedury odbioru technicznego. Ze względu na sytuację epidemiczną kontrole nie były wykonywane komisyjnie, a odrębnie przez poszczególnych inspektorów nadzoru. Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego wydał decyzję o użytkowaniu drogi.

CO JESZCZE NA PORTALU?

>>>Taniej na stacjach paliw już było. Tankuj dzisiaj
>>>Gdzie w Mielcu będą pryskać przeciw kleszczom? Sprawdź lokalizacje
>>>Plaga fałszywych SMS-ów dotarła do Mielca!
>>>Wypadków mniej, a ofiar śmiertelnych więcej. Bilans zdarzeń drogowych


Inwestycja zlokalizowana jest w północno-zachodniej części gminy Mielec pomiędzy Rzędzianowicami a Chorzelowem, między droga wojewódzką nr 983 Sadkowa Góra - Mielec, a droga powiatową Tuszów Narodowy - Mielec - Rzochów.

Budowany odcinek zaczyna się rondem czterowlotowym na skryżowaniu z drogą wojewódzką nr 983 w Rzędzianowicach. Droga w dalszej części przecina Wisłokę za mostem o długości około 534 metrów. Kolejno trasa przecina się za pomocą skrzyżowania zwykłego o poszerzonych wlotach w drogę powiatowa w Złotnikach. Następnie nowa droga wojewódzka nr 984 przebiega przez tereny rolne oraz nieużytki i kończy się projektowanym rondem trzywlotowym. 

Firma Budimex, zrealizuje inwestycje za prawie 44 miliony zł. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego wynosi blisko 36,5 miliona zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.