Reklama

Kawki schronienia już nie mają. Na mieleckim budynku ZUS-u pojawiły się kratki

Opublikowano:
Autor:

Kawki schronienia już nie mają. Na mieleckim budynku ZUS-u pojawiły się kratki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy Mielca zaniepokoili się nieobecnością kawek, które od lat zakładały swoje gniazda na budynku mieleckiego ZUS. Jak się okazuje w miejscach, gdzie zwykle przebywały zamieszczono kratki. Ptaki przylatują do otworów wentylacyjnych i odlatują, bo nie mogą wejść do środka.

Po sygnałach od czytelników dotyczących losu kawek na budynku mieleckiego ZUS-u skontaktowaliśmy się z regionalnym rzecznikiem tej instytucji, Wojciechem Dylągiem.

W odpowiedzi otrzymaliśmy pismo o następującej treści:

- Prace polegające na  montażu siatek przy wejściach do  przewodów i kanałów wentylacyjnych w budynku Inspektoratu w Mielcu  były realizowane w lutym 2019 - przed okresem lęgowym. Podczas oczyszczania  kanałów wentylacyjnych nie stwierdzono  tam obecności  ptaków, młodych piskląt, jak również ptasich jaj.

Obrońcy zwierząt nie dają za wygraną. O sytuacji z Mielca chcą powiadomić Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Rzeszowie. Ich zdaniem ZUS nie może w taki sposób rozwiązać "problemu". 

- Ptaki są przyzwyczajone już od lat do tych miejsc lęgowych na budynku ZUS-u. Nie damy zamieść tej sprawy pod dywan - opowiada nam jedna z czytelniczek. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE