Reklama

Już wkrótce startują zapisy dzieci do klas pierwszych szkół podstawowych w Mielcu [TERMINY, HARMONOGRAM]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM Mielec

Już wkrótce startują zapisy dzieci do klas pierwszych szkół podstawowych w Mielcu [TERMINY, HARMONOGRAM] - Zdjęcie główne

Już 13 lutego rusza postępowanie rekrutacyjne do klas pierwszych szkół podstawowych | foto UM Mielec

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeśli jesteś rodzicem dziecka urodzonego w 2016 roku, to już od 13 lutego rozpoczną się zapisy do klas pierwszych szkół podstawowych na terenie miasta Mielca na nowy rok szkolny 2023/2024. Publikujemy kolejne etapy postępowania rekrutacyjnego.

Prezydent Miasta Mielca ogłosił, że w roku szkolnym 2023/2024 dzieci urodzone w 2016 roku mają obowiązek rozpoczęcia nauki w klasie pierwszej szkoły podstawowej.

Do klas I szkół podstawowych w pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci zamieszkałe w obwodzie danej szkoły na podstawie elektronicznie wypełnionego zgłoszenia oraz dołączonego do niego oświadczenia o miejscu zamieszkania rodziców kandydata oraz kandydata, składanego pod klauzulą odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywych oświadczeń.

Kandydaci zamieszkali poza obwodem danej szkoły mogą być przyjęci do klasy I w miarę wolnych miejsc po złożeniu elektronicznego wniosku  w ramach postępowania rekrutacyjnego oraz potwierdzenia woli przyjęcia. Kandydatom przyznawane są punkty zgodnie z Uchwałą NR IV/35/2019 Rady Miejskiej w Mielcu z dnia 30 stycznia 2019 r.

Rodzice kandydatów wypełniają zgłoszenie lub wniosek na elektronicznej platformie Urzędu Miejskiego
w Mielcu – MOJE MIASTO.
Pierwszym krokiem po wejściu na stronę eurzad.um.mielec.pl  jest ZALOGOWANIE SIĘ PROFILEM ZAUFANYM, następnie przechodzimy na zakładkę MOJE KONTO – EDUKACJA – REJESTRACJA DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ, na której rodzic dokonuje zgłoszenia  lub wypełnia wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły.

Zakończenie procesu wymaga podpisania dokumentów przez obydwoje rodziców profilem zaufanym lub wydrukowania wypełnionych zgłoszeń lub wniosków i dostarczenie podpisanych do szkoły pierwszego wyboru.

Etapy postępowania rekrutacyjnego:

Złożenie wniosku / zgłoszenia: 

Postępowanie rekrutacyjne - 13 lutego 2023 r. – 21 lutego 2023 r. Postępowanie uzupełniające - 10 lipca 2023 r. -18 lipca 2023 r.

Listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych: 
Postępowanie rekrutacyjne - 9 marca 2023 r. Postępowanie uzupełniające - 3 sierpnia 2023 r.

Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia do szkoły podstawowej:
Postępowanie rekrutacyjne - 10 marca 2023 r. – 17 marca 2023 r. Postępowanie uzupełniające - 4 sierpnia 2023 r. – 10 sierpnia 2023 r.


Listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych: 
Postępowanie rekrutacyjne - 20 marca 2023 r. Postępowanie uzupełniające - 11 sierpnia 2023 r.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy