Reklama

Już wiedzą jak się BRONIĆ. Zakończyły się warsztaty dla kobiet

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Już wiedzą jak się BRONIĆ. Zakończyły się warsztaty dla kobiet  - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mielcu we współpracy z Mielecką Szkołą United KRAV MAGA oraz Komendą Powiatową Policji w Mielcu zrealizowały projekt zatytułowany ,,Dobra zmiana – obroń siebie” w ramach którego, w sierpniu br. zostały przeprowadzone bezpłatne Warsztaty dla kobiet.

Celem projektu było przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet, a zwłaszcza odczuwanej przez nie bezradności lub bezbronności względem potencjalnego agresora. Osoby uczestniczące w zajęciach poznawały techniki prawidłowego oddychania umożliwiające redukcję stresu i odzyskiwania poczucia kontroli nad przebiegiem zdarzeń, szczególnie w momentach zagrożenia utraty życia lub zdrowia, uczyły się w jaki sposób unikać zagrożeń i nie dopuszczać do powstawania sytuacji krytycznych oraz trenowały odpowiednie zachowania w sytuacjach podwyższonego ryzyka.

Przykładem pozytywnych efektów Warsztatów dla kobiet może być opinia jednej z jego uczestniczek. Barbara (l. 64) - Jestem bardzo zadowolona z udziału w projekcie i wykorzystuję to czego się nauczyłam na zajęciach. W sytuacjach trudnych stosuję metody oddychania i przywołuję pozytywne myśli. Jeszcze tego nie robię, ale codziennie obiecuję sobie, że zacznę ćwiczyć sposób bezpiecznego upadania i szybkiej ucieczki przed osobą agresywną.

 

 

Zajęcia nieodpłatnie poprowadził Radosław Niziołek, instruktor Mieleckiej Szkoły United KRAV MAGA, Expert Global Team United Krav Maga World Organisation. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy