Reklama

Już w sobotę w Tarnowie święcenia biskupie ks. Artura Ważnego

Opublikowano: 27 stycznia 2021 10:15
Autor: SzB | Zdjęcie: diecezja tarnów

Biskup nominat pochodzi z Podkarpacia | foto diecezja tarnów

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Msza św. rozpocznie się o 10.00 w kościele w Tarnowie- Mościcach - mówi ks. Michał Dąbrówka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Ze względu na pandemię na miejsce święceń wybrano jeden z największych tarnowskich kościołów. Organizatorzy proszą wszystkich o obserwowanie transmisji w mediach.

 

 - Jest to kościół, z którym biskup nominat jest bardzo mocno związany, był tam wikariuszem, później proboszczem. Mieszkał tam także kiedy był dyrektorem Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji - dodaje.

 

Mszy św. będzie przewodniczyć abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, a głównym konsekratorem będzie biskup tarnowski Andrzej Jeż. Współkonsekratorami będą nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio i abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski. Z powodu obostrzeń sanitarnych w kościele będą tylko osoby, które dostały zaproszenia, ograniczono także liczbę osób duchownych i świeckich. Święcenia będą transmitowane w Telewizji Trwam i Radiu RDN, aby jak najwięcej osób mogło uczestniczyć duchowo w tym wydarzeniu.

- Natomiast wieczorem będzie okazja, by spotkać się z nowym biskupem pomocniczym diecezji tarnowskiej i wspólnie się z nim modlić - dodaje ks. Michał Dąbrówka.

 

- Wszystkich związanych w jakiś sposób z Biskupem Nominatem zapraszamy w sobotę na wieczorne nabożeństwo o 19.30. Wtedy też będzie można spotkać się na uwielbieniu i dziękczynieniu Panu Bogu za Jego święcenia. Nowy biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej będzie na tym wydarzeniu i poprowadzi modlitwę uwielbienia - powiedział ks. Dąbrówka.

 

Warto przypomnieć, że biskup nominat pochodzi z Podkarpacia. Urodził się w Rzeszowie, a wychował się w Ropczycach. Papież Franciszek ogłosił swoją nominację dla ks. Artura w grudniu 2020 roku. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.