Reklama

Już po raz 22 mieszkańcy Gminy Tuszów Narodowy wydali swoje książki [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 10 czerwca 2022 r. w sali widowiskowej Ośrodku Kultury w Grochowem odbyło się uroczyste podsumowanie XXII edycji Powiatowego Konkursu ph., „Wydajemy własną książkę” organizowanego pod patronatem Starosty powiatu mieleckiego Pana Stanisława Lonczaka.

W tym roku mija 22 lata gdy Ośrodek Kultury w Grochowem zaprosił młodych pisarzy do „wyciągnięcia z szuflad” ich własnej twórczości i złożenia w w/w konkursie lub tak po prostu zachęcając do zainteresowania się tą twórczą zabawą.

- Nieodgadnionym fenomenem jest to, że mimo upływu lat, w dobie komputerów i Internetu zainteresowanie konkursem nie maleje. Raz do roku wpływają książki na konkurs, następnie podlegają ocenie, najciekawsze są nagradzane i wyróżniane. Książka, która uzyskuje najwyższą ocenę w trzech kategoriach tj., literackiej, plastycznej i edytorskiej otrzymuje „Tytuł Złotej Książki”. Wszystkie tworzą niezwykłą bibliotekę, jedyną w swoim rodzaju a kolejne edycje pomnażają jej zbiory. Obecnie biblioteka liczy ponad 944 egzemplarzy unikatowych książek. Wśród nich można znaleźć m.in.: wiersze, opowiadania, bajki, mini albumy, „historie z życia wzięte”, kryminały, powieści fantasy. - poinformował na oficjalnej stronie Urząd Gminy Tuszów Narodowy.

Po powitaniu przybyłych gości, uczestników konkursu, nauczycieli i jurorek konkursu Mariola Pelic Dyrektor grochowskiego Ośrodka Kultury zaprosiła do obejrzenia prezentacji scenicznej wybranych tekstów konkursowych pt. „Tajemnicza biblioteka”, przygotowanych specjalnie na tę okazję. Prezentację z teatrami „Frajda” i „Uciecha” przygotowali Grażyna Świerczyńska i Jacek Rzeźnik.

Po inscenizacji głos zabrała Małgorzata Wieczerzak jurorka konkursu, która mówiła o treściach tekstów młodych autorów- wydawców, o Ich głębokich przemyśleniach i mądrych spostrzeżeniach zawartych w wydanych książkach.

Następnie odczytano werdykt komisji i wręczono nagrody i wyróżnienia. Tegoroczna edycja zaowocowała sukcesami wielu uczniów, spośród 46 książek złożonych na konkurs komisja nagrodziła 9 a 13 wyróżniła. Tytułu „Złotej Książki” w bieżącym roku nie przyznano. Prace konkursowe oceniała komisja w składzie: Lidia Kutrybała, (polonista w ZS w Chorzelowie) Małgorzata Wieczerzak, (Dyrektor ZSz w Tuszowie Narodowym) Katarzyna Sikora (polonista w ZSz w Maliniu) oraz Patrycja Krempa (dyrektor GBP w Tuszowie Nar.)

Gratulacje, wyrazy uznania i podziękowania laureatom i uczestnikom konkursu, nauczycielom i organizatorom przekazali obecni na uroczystym podsumowaniu: Grzegorz Piechota Dyrektor Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa powiatowego w Mielcu oraz Wójt Gminy Andrzej Głaz.

Werdykt komisji oceniającej prace nadesłane na XXII edycję powiatowego konkursu „Wydajemy własną książkę” z dnia 6 czerwca 2022 r. organizowanego po honorowym patronatem Starosty Mieleckiego Pana Stanisława Lonczaka:

Kategoria wiekowa – SZKOŁA PODSTAWOWA klasa I-IV

NAGRODY LITERACKIE

 • dla Mileny Salamagi uczennicy Zespołu Szkół w Maliniu za opowieść o ciekawych przygodach w kosmosie i wartką akcję w książce ”Kosmiczna iluzja”
 • dla Julii Świątek uczennicy Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym za książkę o zwierzakach pt. „Ula obrończyni zwierzaków”, dzięki którym świat staje się piękniejszy.
 • dla Mateusza Staśto ucznia Szkoły Podstawowej w Borkach Nizińskich za poradnik o tym jak spełniać swoje piłkarskie marzenia pt. „ Dziewięć zasad młodego piłkarza…”
 • dla Leny Rokoszak uczennicy Szkoły Podstawowej w Borkach Nizińskich za książkę pt. „Biedronkowa rodzina” za ważną rolę najbliższych osób w naszej rodzinie oraz za estetyczne i barwne wykonanie książki.
WYRÓŻNIENIA OTRZYMUJĄ:

 • Martyna Krępa” uczennica Szkoły Podstawowej w Borkach Nizińskich za książkę pt., „Kwiecista magia”
 • Emilia Kozak uczennica Szkoły Podstawowej w Dobryninie za książkę pt., „Dorosłe życie Kamila”
 • Zuzanna Pietryka uczennica Zespołu Szkół w Maliniu za książkę pt., „Przyjaciel na zawsze”
 • Wiktoria Piechota uczennica Szkoły Podstawowej za książkę pt., „Przygody Ewy"
 • Zuzanna Sikora uczennica Zespołu Szkół w Maliniu za książkę pt., „To co kocham najbardziej”
 • Lena Łukasik uczennica Szkoły Podstawowej w Borkach Nizińskich za książkę pt.,” Przyjaźń”
 • Martyna Prokop uczennica Szkoły Podstawowej nr 11 w Mielcu za książkę pt. „Opowieści Luny”
Kategoria wiekowa – SZKOŁA PODSTAWOWA klasa IV-VIII

NAGRODY LITERACKIE

 • dla Katarzyny Tychanowicz uczennicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Mielcu za opowieść o dziejach rodziny na tle wydarzeń historycznych w książce „Korzenie i kolce”
 • dla Olivii Harpuli uczennicy Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym za historię ukazującą wartość rodziny, tradycji i pomocy innym a także piękne wykonanie książki pt., „Tajemnica Dziadka”
 • dla Romy Występek uczennicy Zespołu Szkół w Maliniu za refleksje i przemyślenia inspirowane mitologią w książce pt., „Z mitów czyli wiersze i inne”
 • dla Kingi Budak i Zuzanny Gawlik uczennic Zespołu Szkół w Chorzelowie za romantyczną historię z okresu Powstania Warszawskiego wzbogaconą wyjątkową oprawą plastyczną w książce „Powstańcza miłość”
 • dla Anny Pietryki uczennicy Zespołu Szkół w Maliniu za pouczającą opowieść o przeciwnościach losu z życia młodej lekarki w książce pt., -„Nowy początek”
WYRÓŻNIENIA OTRZYMUJĄ:

 • Michał Tyniec uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym za książkę pt. ”Przygoda w Kociolandii”
 • Agata Machnik uczennica Szkoły Podstawowej nr 13 w Mielcu za książkę pt., „Koniec samotności”
 • Julia Roman uczennica Zespołu Szkół w Chorzelowie za książkę pt., „Klasa”
 • Agata Pogoda uczennica Szkoły Podstawowej w Borkach Nizińskich za książkę pt.,”Na pomoc wilkowi”
WYRÓŻNIENIE w kat. Plastycznej

 • Oliwia Motyka i Oliwia Skiba uczennice Zespołu Szkół w Maliniu za książkę pt.,”Droga przez niezgodę”

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy