Reklama

Już od 20 lat pan Adam żyje w spartańskich warunkach koło Mielca! Ruszyła akcja pomocy [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Już od 20 lat pan Adam żyje w spartańskich warunkach koło Mielca! Ruszyła akcja pomocy [VIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pan Adam już od 20 lat jest bezdomnym. Miał ciężkie życie. Pewnego dnia stracił wszystko. Dziś żyje w spartańskich warunkach w lesie koło Mielca. Jest skromny. Nie chce prosić o pomoc. Jednak z dnia na dzień robi się coraz zimniej. Na szczęście w Mielcu znalazły się osoby, które chcą pomóc panu Adamowi.

 

Jakiś czas temu, pana Adama odwiedził mielecki operator filmowy Wojciech Maciaszek z ADNET studio, który postanowił nagrać krótki film i opowiedzieć w jakich warunkach żyje ten człowiek.

 

Adam urodził się z niepełnosprawnością stracił dom i gospodarstwo w wyniku pożaru w 1998 r. Następnie firma budowlana w której pracował zbankrutowała i stracił pracę. Pan Adam popadł w depresję i alkoholizm z alkoholizmu udało mu się wyleczyć jednak depresja, aktualny stan życia oraz zdrowia samotność i bezradność, daje mu się we znaki każdego dnia przez co regularnie uczęszcza na terapię i bardzo chce zmienić swoje życie.

 Adam już 22 lata mieszka w baraku na posesji znajomego, barak jest w złym stanie rozpada się nie ma bieżącej ciepłej wody a w zimie ogrzewa małym starym piecem paląc deskami i futrynami okien które znajduje w śmietnikach szukając złomu. Adam otrzymuje pomoc socjalną w wysokości 699 zł jednak większość tej kwoty wydaje na leki, prąd oraz butlę z gazem raz w miesiącu aby coś sobie ugotować lub podgrzać.

Resztę ile może to zarobi zbierając złom jak sam mówi najbardziej brakuje mu większego pieca i węgla żeby móc ogrzać się w zimie, ciepłej kurtki, kołdry, butów, spodni, skarpet i bielizny, środków czystości oraz garnków do podgrzania wody. Potrzeb jest znacznie więcej na przykład takich jak zorganizowanie prowizorycznej łazienki czy nowego łóżka które się zapadło, potrzebny jest też nowy wózek do zbierania złomu ale jak mówi Pan Adam najlepsza była by legalna praca. Adam złożył wniosek o mieszkanie socjalne jednak czeka już kilka lat, może czekać nawet jeszcze kilka. Najważniejszym priorytetem jest teraz przetrwać zimę ale z roku na rok jest mu coraz trudniej dla tego potrzebna jest mu pomoc.

Teraz ma tylko jedno marzenie. Chce być nadal potrzebny. Chciałby podjąć się jakiejś pracy. 

Na co dzień zbiera złom z mieleckich śmietników i w taki sposób utrzymuje siebie. Dla bezdomnych zbliża się najtrudniejszy czas. Dlatego została uruchomiona zbiórka pieniężna dla pana Adama. Organizatorzy zbiórki czekają także na propozycje wsparcia pana Adama także w inny sposób. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE