Reklama

Już niedłudo Bieg z okazji 80-lecia przemysłu lotniczego! Mieleckie lotnisko zaprasza

Opublikowano:
Autor:

Już niedłudo Bieg z okazji 80-lecia przemysłu lotniczego! Mieleckie lotnisko zaprasza - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym roku Mielec obchodzi 80-lecie przemysłu lotniczego. W 1938 r. rozpoczęła działalność fabryka lotnicza PZL Mielec-WP II podejmując produkcję samolotów bombowych PZL-37 Łoś. Był to ważny impuls w dziejach miasta i jedno z ważniejszych wydarzeń w jego kilkusetletniej historii. Dzieje mieleckiego lotnictwa pisane były różnymi wydarzeniami. Jednak niezaprzeczalne jest to, że dziś trudno wyobrazić sobie lepszą wizytówkę miasta. 

W tym roku Mielec obchodzi 80-lecie przemysłu lotniczego. W 1938 r. rozpoczęła działalność fabryka lotnicza PZL Mielec-WP II podejmując produkcję samolotów bombowych PZL-37 Łoś. Był to ważny impuls w dziejach miasta i jedno z ważniejszych wydarzeń w jego kilkusetletniej historii. Dzieje mieleckiego lotnictwa pisane były różnymi wydarzeniami. Jednak niezaprzeczalne jest to, że dziś trudno wyobrazić sobie lepszą wizytówkę miasta. Ponieważ wyjątkowe okazje, wymagają specjalnej oprawy i celebracji, pragniemy zaprosić wszystkich lubiących aktywny wypoczynek do wspólnego świętowania w nietypowy sposób.
Urząd Miejski w Mielcu oraz Studio Wizu
alne Damian Gąsiewski wraz z Partnerami honorowymi Polskimi Zakładami Lotniczymi w Mielcu oraz Lotniskiem Mielec zapraszają na wieczorny bieg z okazji 80-lecia przemysłu lotniczego po pasie startowym mieleckiego lotniska. Będzie to pierwszy taki bieg w naszym mieście. 

14 kwietnia 2018 r. 300 biegaczy z całej Polski, ale też Słowacji, czy odległego Chile będzie mieć niecodzienną okazję przebiec 6,5 km trasę po pasie startowym mieleckiego lotniska w otoczeniu statków powietrznych, będących wizytówką miasta.

To bieg okolicznościowy, jedyny w swoim rodzaju. Na mecie biegacze otrzymają unikalny pamiątkowy medal, który będzie im przypominał o tej niecodziennej rocznicy. Idealną pamiątką będzie również wyjątkowa koszulka biegowa z sylwetkami mieleckich statków powietrznych.

Zapraszamy również kibiców, nie codziennie bramy lotniska są otwarte dla tak szerokiej publiczności. To jedna z nielicznych okazji by przyjrzeć się z bliska, jak wygląda praca na lotnisku. Organizatorzy przygotowali również niespodziankę, warto więc być z nami 14 kwietnia br.

Informacje dla zawodników i kibiców:

- parkingi zlokalizowane będą przed bramą wjazdową na lotnisko na okolicznych parkingach, obowiązuje zakaz wjazdu samochodami na teren lotniska

- uczestnicy i kibice mogą poruszać się tylko po wyznaczonej strefie

- start i meta zawodów będą zlokalizowane obok wieży kontroli lotów

- biuro zawodów będzie otwarte w godz. 17:00-19:00

- uczestnicy biegu przy odbiorze pakietów startowych proszeni są o potwierdzenie swojej tożsamości, prosimy zabrać ze sobą dowody osobiste

- pakiety startowe nie będą wydawane osobom trzecim

- ze względu na osiągnięty limit uczestników, w biurze zawodów nie będzie możliwości zapisania się na bieg

- biegacze wystartują o godz. 19:00 w blaskach zachodzącego 
słońca, a kierunek będą im wyznaczać zapalone światła pasa startowego

- ponieważ bieg odbywa się po pasie startowym, prosimy uczestników o nie biegnięcie z butelkami, bidonami i innymi przedmiotami, które mogłyby zostać zgubione czy zostawione na pasie startowym

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE