Reklama

Już nie zaleje drogi do przedszkola

Opublikowano:
Autor:

Już nie zaleje drogi do przedszkola - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Centrum Borowej przechodzi sporą zmianę. Trwają prace na drodze dojazdowej do przedszkola, o którą od dawna zabiegali mieszkańcy całej gminy.

Gmina Borowa realizuje bardzo ważną i oczekiwaną inwestycję, finansowaną  z własnego budżetu. Jest nią przebudowa dróg w centrum wsi Borowa.

- Budujemy drogę przy przedszkolu oraz krótki odcinek przy kościele. Wykonana już jest kanalizacja burzowa z odprowadzeniem wody, wykonywane są chodniki i wkrótce zostanie położony asfalt. Wartość tych prac to ponad 556 tys zł. Prace drogowe wykonuje wyłoniona w przetargu firma Bruk-Dar Dariusz Skawiński - przekazuje nam Bogusław Gaździak z Urzędu Gminy w Borowej.

 Plac i droga przy przedszkolu stanowiła spory problem, gdyż to miejsce jest najniżej położonym rejonem w Borowej.

- Dawniej w tych okolicach były dwa stawy, które gromadziły wodę z tego terenu. Te stawy dawno temu zostały zasypane, woda się rozlewa i robi nam ogromny problem. Żeby tam zrobić drogę, najpierw musimy wykonać instalację odwadniającą – mówił, planując inwestycje w tegorocznym budżecie, wójt gminy Władysław Błażejowski.

Dla gminy jest to bardzo duże przedsięwzięcie, zwłaszcza że inwestycja w żaden sposób nie kwalifikowała się do uzyskania jakichkolwiek dotacji. Prace mają potrwać do 16 października.

Prowadzone są także prace modernizacyjne przy Szkole Podstawowej w Borowej oraz budynku należącym do gminy, w którym mieści się rewir dzielnicowych policji (za budynkiem urzędu gminy). - Zarówno budynek, jak i jego otoczenie wymaga natychmiastowej modernizacji - mówił jeszcze wiosną wójt.

Więcej w 40 numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE