Reklama

Już nie będzie kłopotów z wodą. W gminie Czermin zakończyła się ważna inwestycja [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Trzcianie (gmina Czermin) została oddana do użytku ważna inwestycja. Chodzi o przebudowaną i rozbudowaną stację uzdatniania wody. Niedogodności dla mieszkańców związane ze zmniejszonym ciśnieniem wody należą już do przeszłości. Zobacz na zdjęciach jak stacja wygląda od środka.

W poniedziałek, 17 maja została zakończona i oddana do użytkowania przebudowana i rozbudowana stacja uzdatniania wody wraz z niezbędną infrastrukturą w miejscowości Trzciana.

Sławomir Sidur - wójt gminy Czermin podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w proces realizacji inwestycji, a w szczególności posłowi Fryderykowi Kapinosowi, za wsparcie w pozyskaniu funduszy na realizację zadania. Serdeczne podziękowania przekazał również na ręce  Andrzeja Kuliga - dyrektora Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego dla Władysława Ortyla - marszałka Województwa Podkarpackiego, za wsparcie finansowe inwestycji z pieniędzy unijnych.

Wójt przeprosił mieszkańców gminy za niedogodności w tym czasie, kiedy była realizowana inwestycja związana ze zmniejszonym ciśnieniem wody, informując że te niedogodności już są przeszłością i nie będzie takich problemów w przyszłości. 

SUW Trzciana

Zakres robót obejmował przebudowę wraz z rozbudową układu uzdatniania wody wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Trzciana. Zgodnie z powyższym ogólny zakres przewidywanych robót obejmował remont budynku SUW wraz z wykonaniem nowych fundamentów pod urządzenia, termomodernizację zbiorników reten­cyjnych, remont istniejących odstojników, wykonanie nowego odstojnika, remont istniejących studni, budowę nowej komory z kręgów betonowych oraz prace budowlane i wykończeniowe.

Wykonawcą robót budowlanych, wyłonionym w przeprowadzonym przetargu nieograniczonym była firma „HYDRO-PARTNER” z Leszna. Wartość prac wynosi 2 178 500,00 zł brutto. 

Nad całą inwestycją był prowadzony nadzór inwestorski przez firmę Przedsiębiorstwo Wielobranżowe WESTA Jan Sobczyk z Mielca, wyłonioną w przeprowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zapytania ofertowego. Koszt sprawowania usługi nadzoru inwestycyjnego wynosił 23 600,00 zł brutto. 

SUW Trzciana

Na uroczystości byli obecni: 

  •     Fryderyk Kapinos – poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej,
  •     Andrzej Kulig – dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, 
  •     Jan Myjak - przewodniczący Rady Gminy Czermin wraz Radnymi z Czermina,
  •     Andrzej Stefanowicz – przewodniczący Konwentu Sołtysów Gminy Czermin,
  •     Sławomir Sidur – wójt gminy Czermin wraz z pracownikami urzędu,
  •     Marcin Kapinos – kierownik GZGK w Czerminie z pracownikami ,
  •     Tomasz Lewandowski – kierownik budowy firmy „Hydro-Partner”,
  •     Jan Sobczyk, Piotr Bocheński, Krzysztof Nowak – Inspektorzy Nadzoru. 
Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 1 307 883,13 zł, a dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wynosi 490 000,00 zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy