Reklama

Julia pojedzie do USA

Opublikowano:
Autor:

Julia pojedzie do USA - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Julia Kużdżał, uczennica V Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu, laureatka II etapu ogólnopolskiego konkursu wiedzy o Stanach Zjednoczonych KNOW AMERICA 2017, została zwyciężczynią tegorocznej edycji tego właśnie konkursu i zdobyła główną nagrodę.

Nagrodą jest udział w miesięcznym programie naukowym Benjamin Franklin Transatlantic Fellows Summer Institute, zorganizowanym przez amerykański Wake Forest University w Karolinie Północnej.

W ramach programu organizowane są coroczne kilkutygodniowe zjazdy dla młodzieży w wieku od 16 do 18 lat. W trakcie tegorocznej edycji uczniowie ze Stanów Zjednoczonych, Europy, Azji Środkowej i Ameryki Południowej spędzą ze sobą cztery tygodnie na kampusie Wake Forest University w Karolinie Północnej.

Uczestnicy programu będą mieli okazję posmakować studenckiego życia w pełnym tego słowa znaczeniu. Przygotowano dla nich zajęcia w pełnym wymiarze, które obejmują dyskusje na temat amerykańskiej konstytucji, przedsiębiorczości, a nawet symulacje działania instytucji, jaką jest Unia Europejska. Podczas programu każdy z uczestników będzie miał za zadanie zaplanować organizację lub instytucję, której działalność dotyczyłaby aktualnego problemu w społeczeństwie swego kraju.
Uczestnicy zaangażują się też w różne działania, takie jak szkolenia, warsztaty, programy na poziomie lokalnym, wyjazdy studyjne oraz wydarzenia kulturalne.

Pod koniec wyjazdu studenci przygotują wspólny projekt, który będzie miał na celu przedstawienie ich dokonań oraz propagowanie działań programu.

Grupa spędzi też tydzień, podróżując po Stanach Zjednoczonych. W tym czasie uczestnicy odwiedzą Waszyngton i inne miasta. Największą popularnością cieszy się wizyta w Departamencie Stanu, podczas której młodzież może wziąć udział w konferencji prasowej oraz obejrzeć prezentacje zaproszonych ekspertów i urzędników. Zwykle kilka dni programu zostaje poświęconych tylko i wyłącznie na odkrywanie kulturowego aspektu Stanów oraz codziennego stylu życia ich mieszkańców. Będzie to czas, kiedy młodzież zamieszka u amerykańskich rodzin, poznając ich codzienne życie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE