Reklama

Reklama

Jubileusz ks. Hanka - Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski! [FILM]

Opublikowano: ndz, 1 sie 2021 13:42
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas dzisiejszej uroczystej mszy św. z okazji jubileuszu 100. urodzin i 70 lat kapłaństwa ks. kanonika Franciszka Hanka w mieleckiej Bazylice Św. Mateusza marszałek Władysław Ortyl odznaczył jubilata Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Krzyż został przyznany na wniosek marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla

Miło mi poinformować, że podczas dzisiejszej uroczystej mszy św. z okazji jubileuszu 100. urodzin oraz 70 lat kapłaństwa ks. kanonika Franciszka Hanka, marszałek Władysław Ortyl odznaczył jubilata Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Krzyż został przyznany na wniosek marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla, który jest również sekretarzem kapituły Polonia Restituta. Order przyznano „za wybitne zasługi w działalności społecznej i patriotycznej, za pracę duszpasterską oraz wspieranie polskiego podziemia niepodległościowego w czasie II wojny światowej” (cyt. z uzasadnienia).

- To odznaczenie przyznane przez prezydenta Andrzeja Dudę jest zwieńczeniem i docenieniem jego wieloletniej posługi duszpasterskiej i trudnej, a często niebezpiecznej działalności na rzecz Ojczyzny. To również dowód wdzięczności za trud działalności dla lokalnych społeczności, szczególnie na Dolnym Śląsku, gdzie po wojnie, przez długie lata, służył jako kapłan – powiedział marszałek Władysław Ortyl.

Prezydent Andrzej Duda upoważnił marszałka Władysława Ortyla do wręczenia odznaczenia. Asystował mu poseł Fryderyk Kapinos. Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski ks. Franciszek Hanek otrzymał podczas uroczystej mszy świętej celebrowanej przez biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża w Bazylice Mniejszej pw. Św. Mateusza w Mielcu, rodzinnej parafii jubilata, w której rezyduje jako ks. emeryt.

Krótki film z uroczystości:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.