Reklama

Jubileusz 65-lecia kapłaństwa ks. Franciszka Dziedzica, byłego proboszcza w Tuszowie Narodowym [FOTO]

Opublikowano: wt, 4 sie 2020 09:18
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W niedzielę, 2 sierpnia w tuszowskim kościele parafialnym gościł ks. prałat Franciszek Dziedzic, który 65 lat temu otrzymał święcenia kapłańskie. Honorowy Obywatel gminy z okazji swojego jubileuszu otrzymał od dzieci Order Uśmiechu.

Z okazji jubileuszu odprawiona została koncelebrowana Msza Święta z udziałem ks. prałata. W homilii którą wygłosił ks. Marian Kujda – proboszcz parafii Borusowa ukazał kapłańską drogę jubilata, podkreślając, że nie wolno nam zapomnieć, że lata 50-te poprzedniego wieku to wielkie prześladowanie Kościoła. Kapłani doznawali wielu utrudnień, a pójście do seminarium to była ryzykowna decyzja. W tych heroicznych czasach przebiegało bezpośrednie przygotowanie do kapłaństwa i formacja seminaryjna.

Święceń kapłańskich udzielił ks. biskup Karol Pękala 29 czerwca 1955 r. w tarnowskiej katedrze. Potem rozpoczęła się praca w tym ogrodzie. Wikariaty: Brzozowa, Olszyny, Borowa, od 11 lutego 1966 r. 37 lat probostwa w Tuszowie Narodowym. A po przejściu na emeryturę w 2003 r. dalsza posługa i mieszkanie w parafii św. Barbary w Tarnobrzegu - do dziś. 

W  ciągu tych 65 lat za każdym miejscem pracy kryje się rzesza ludzi: proboszczów z pierwszych lat kapłaństwa, pomocników z długich 37 lat proboszczowania, których, ze względu na liczbę, trudno by wymieniać z imienia.
 
Na zakończenie delegacje skierowały do Jubilata słowa gratulacji podziękowań i życzeń. 

- W sposób szczególny dziękujemy za 65 lat pracy duszpasterskiej, w tym 37 lat w Tuszowie Narodowym. Dziękujemy za modlitwę, kapłańską posługę, niezwykle cenne rady i wskazówki, za wszelkie dobro, które ksiądz jubilat okazywał i okazuje, a którego mieliśmy szczęście zaznać. Dziękujemy za przykład okazywanej odwagi w tamtych trudnych czasach, w których przyszło Księdzu żyć i pracować w głoszeniu prawdy, w oparciu o wartości religijno- patriotyczne. Obecne czasy również wymagają takich postaw, których wzorem jest ksiądz prałat. Prosimy też o przejęcie podziękowań za zaangażowanie w rozwój gminy Tuszów Narodowy - akcentował Andrzej Głaz, wójt gminy. 

Z kolei delegacja parafian i sołtysów w ramach podziękowania podkreślała, że  ks. jubilat kiedy był proboszczem parafii w Tuszowie Narodowym dał się poznać jako wyjątkowy i gorliwy kapłan, potrafiący łączyć, który m.in. przyczynił się do rozbudzenia 11 powołań kapłańskich i 3 zakonnych, wykonał wiele różnych inwestycji, zawsze uśmiechnięty, mający dobry kontakt z dziećmi i młodzieżą. Radosnym akcentem było obdarowanie księdza jubilata przez dzieci ze Służby Maryjnej Orderem Uśmiechu. Wszyscy życzyli jeszcze długich lat w zdrowiu i kolejnego jubileuszu. 
 
Ksiądz Jubilat 29 grudnia 2016 roku Uchwałą Rady Gminy Tuszów Narodowy otrzymał tytuł: Honorowego Obywatela Gminy Tuszów Narodowy.


CZYTAJ TAKŻE:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +0 / -0

    [email protected]

    Wszystkiego najlepszego Dużo zdrowia Błogosławieństwa Bożego na dalsze lata życia życzy rodzina z Wielopola miejsca urodzenia szanownego jubilata

  • rok temu | ocena +0 / -0

    Ramar

    Dużo zdrowia i Błogosławieństwa Bożego na długie lata życia życzy rodzina z Wielopole Skrzynskiego mjejcca urodzin sznownego jubilata