Reklama

Józef Szyler z Mielca - otrzymał dziś Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Józef Szyler z Mielca - otrzymał dziś Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski [VIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 13 grudnia, w 37. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył ordery działaczom opozycji antykomunistycznej. W grupie odznaczonych znalazł się Józef Szyler - uczestnik wydarzeń z grudnia 1070 i stycznia 1971, który po latach przeniósł się do Mielca.

Wystąpienie podczas uroczystości wręczenia orderów działaczom opozycji antykomunistycznej


– Z całego serca dziękuję – mówił do odznaczonych Prezydent, dodając, że jest to dla niego wzruszająca uroczystość. – Dlatego, że jesteście Państwo pokoleniem moich rodziców. To dla mnie ogromny zaszczyt, że mogę na Państwa piersi w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej zawiesić te zasłużone odznaczenia za to, że my, następne pokolenie, jesteśmy wolni, że większość naszego życia żyjemy w wolnej Polsce, jesteśmy swobodni, możemy podróżować po świecie – zaznaczył.

– Za to wszystko jesteśmy ogromnie wdzięczni, że możemy być wolnymi ludźmi w wolnym kraju, o którym decydujemy. Nigdy Państwu nie zapomnimy, że dokonaliście tej wielkiej, bezkrwawej rewolucji – akcentował Andrzej Duda.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE