Reklama

Jest wniosek o wycinkę drzew na al. Niepodległości!

Opublikowano:
Autor:

Jest wniosek o wycinkę drzew na al. Niepodległości!  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do mieleckiego starostwa wpłynął wniosek o wydanie zezwolenia na wycięcie drzew rosnących wzdłuż Alei Niepodległości. Ich usuniecie planuje gospodarz terenu – mielecki magistrat, który chce wyciąć 33 drzewa.


Jak argumentuje w swym piśmie mielecki Urząd Miejski - wiek drzew szacuje się na 50 - 70 lat.  Rośliny są w złej kandy fitosanitarnej - na pniach oraz w koronach widoczne są liczne oznaki chorobowe w postaci ubytków wgłębnych, ran, wypróchnień, suchych gałęzi oraz konarów. Korony klonów zostały mocno zredukowane, podkrzesane do wysokości około 8 - 10 m. Udział prawidłowych dla gatunku koron nie przekracza zazwyczaj 50%.

 

W 2016 roku Gmina Miejska Mielec zleciła wykonanie ekspertyzy stanu drzew posadowionych wzdłuż Alei Niepodległości. Objęte wnioskiem drzewa zostały zakwalifikowane do wymiany na przestrzeni 5 lat. W ostatnim czasie doszło do uszkodzenia (złamania bądź wywrócenia) drzew zaliczonych do grupy „wymiana do 5 lat”, co sugeruje stale pogarszający się ich stan zdrowotny.

Jak zapowiada Jan Kłodowski – dyrektor Wydziały Ochrony Środowiska w mieleckim starostwie wniosek magistratu będzie poddany wnikliwej analizie.

Magistrat chce rozłożyć w czasie operację wycinana drzew i zastąpienia ich nowymi do końca 2023 roku. W miejsce usuniętych klonów proponuje nasadzić nowe drzewa parkowe o formach alejowych, w liczbie 33 sztuk, o obwodzie pnia mierzonym na wysokości 1 metra w przedziale 12 – 14 cm.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE