Reklama

Jest przełom w sprawie Stawów Cyranowskich

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM Mielec

Jest przełom w sprawie Stawów Cyranowskich - Zdjęcie główne

Prezydent wysłuchał opinii mieszkańców. Jest unieważnienie przetargu. | foto UM Mielec

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski unieważnił procedurę przetargową na wykonanie dokumentacji projektowej dla modernizacji Stawów Cyranowskich. Zapowiada też konsultacje społeczne. Na razie nie znamy dokładnego terminu.

Jak czytamy w decyzji o unieważnieniu przetargu, władze miasta podjęły swoją decyzję na podstawie:

- ...zgłoszonych do Zamawiającego postulatów i opinii przedstawicieli społeczności lokalnej i organizacji proekologicznych, wskazujących na niezasadność realizacji inwestycji w tak szerokim zakresie na terenach przyrodniczych. Zamawiający dokonał ponownej analizy zakresu przedmiotowego zamówienia i w jej wyniku rewizji swojego stanowiska co do planu zagospodarowania tego terenu. Aby uwzględnić interes społeczny w realizacji planu zagospodarowania terenu stawów wodnych przy ul. Partyzantów, konieczne jest przeprowadzenie konsultacji społecznych, które wskażą pożądany przez mieszkańców Mielca wariant i zakres przyszłej inwestycji - czytamy w dokumencie.

W dokumencie jest też informacja, że w zamówieniu zmniejszy się liczba prac budowlanych do wymaganego minimum, tak aby ograniczyć wpływ na przyrodę. 

- Zaprezentowane przez miasto koncepcje na przebudowę czy "rewitalizację" Stawów Cyranowskich to były naprawdę nieprzemyślane plany i skończyłyby się przekształceniem tej niepowtarzalnej enklawy przyrody w miejskie kąpielisko, Wycinka lasów, tylko po to, żeby wybudować parking czy jakieś budynki i miejską infrastrukturę to zły pomysł. Obecnie stawy są ostoją ptactwa, miejscem, gdzie mielczanie mogą obcować z przyrodą i odpocząć od zgiełku miasta na spacerze - mówi Andrzej Hudy, wieloletni obserwator ptactwa, jeden z przedstawicieli inicjatywy "Dzikie Stawy Cyranowskie"

Prawdopodobnie konsultacje społeczne w temacie stawów cyranowskich zostaną przeprowadzone w kwietniu, lub maju. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy