Reklama

Reklama

Jest pomysł na zagospodarowanie zaniedbanego parku koło Starostwa Powiatowego na Sękowskiego w Mielcu

Opublikowano: wt, 4 cze 2019 15:23
Autor:

Jest pomysł na zagospodarowanie zaniedbanego parku koło Starostwa Powiatowego na Sękowskiego w Mielcu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przed siedzibą Starostwa Powiatowego przy ulicy Sękowskiego powstanie park sensoryczny. Główną ideą projektu jest zaktywizowanie i transformacja dysfunkcjonalneja przestrzeni zastanej w mieście, ożywienie fragmentu zaniedbanego i zapomnianego parku miejskiego, który niegdyś pełnił funkcję bardziej reprezentacyjną, niż użytkową - zgodnie z założeniami architektury socrealistycznej. 

Celem projektu jest nadanie na nowo temu miejscu cech współczesnej przyjaznej przestrzeni publicznej, która stanie się atrakcyjnym i rozpoznawalnym elementem w pejzażu współczesnego Mielca – powiedział Stanisław Lonczak, Starosta Mielecki. - Jednocześnie ten nowy park stanie się  miejscem odpoczynku  i spędzania wolnego czasu zarówno dla starszych jak i młodszych mieszkańców tej części miasta – dodał. 

Jak podkreśla projektant - Piotr Tabor z Pracowni „APA PETER PAN” - projekt jest niejako pretekstem do zwrócenia uwagi, że skrawek zapomnianego parku nie jest anonimową pauzą pomiędzy budynkami i siecią ulic, ale jest okazją do stworzenia przyjaznych dla mieszkańców przestrzeni. 

Projekt zakłada zmianę wizerunku i uatrakcyjnienia istniejącego kompleksu parkowego pod względem układu przestrzennego i programu użytkowego z zachowaniem kompozycji osiowej i punktu centralnego.

Dodatkowym celem projektu jest utworzenie fragmentu przestrzeni przystosowanej dla osób z dysfunkcjami sensorycznymi i motorycznymi. W tym celu zaprojektowano miejsca do ćwiczeń i symulacji ruchowych w warunkach rzeczywistych i na wolnym powietrzu. Tutaj powstaną enklawy roślin gdzie będzie można poznać walory smakowe, zapachowe i użytkowe. Dla najmłodszych przewidziano wiele urządzeń zabawowych, edukacyjnych i integracyjnych, a całość uzupełniają wygodne siedziska dla opiekunów. Stworzenie parku uniwersalnego z elementami sensoryki ma nadać projektowanej przestrzeni charakter, sens i przeznaczenie.

Według założeń inwestycyjnych park ma być gotowy w listopadzie bieżącego roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +2 / -0

    Edward

    Park został przez ostatnie lata zaniedbany i zdewastowany przez właścicieli , Starostwo Powiatu. Nie było widać nikogo sprzątającego ten teren. Kontenery na odzież , które tam stały najczęściej pozostawały przepełnione. Przechodnie deptali po rozsypanych częściach bielizny i odzieży. Kontenery zostały przeniesione na interwencję mieszkańców. Nie wyobrażam sobie obecnie , spacerujących matek z dziećmi w tym smrodzie obok bardzo ruchliwej ulicy. Podobnie osób starszych korzystających z możliwości rekraacji w hałasie. Mam wątpliwości czy wykonawca przewiduje budowę ekranów dżwiękochłonnych w nowym parku. Wycięcie kilkudziesięciu drzew uważam za nie odpowiedzialne nie goospodarskie zachowanie osób odpowiedzialnych za ochronę środowiska w naszym mieście..