Reklama

Jest pomysł na zagospodarowanie zaniedbanego parku koło Starostwa Powiatowego na Sękowskiego w Mielcu

Opublikowano:
Autor:

Jest pomysł na zagospodarowanie zaniedbanego parku koło Starostwa Powiatowego na Sękowskiego w Mielcu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przed siedzibą Starostwa Powiatowego przy ulicy Sękowskiego powstanie park sensoryczny. Główną ideą projektu jest zaktywizowanie i transformacja dysfunkcjonalneja przestrzeni zastanej w mieście, ożywienie fragmentu zaniedbanego i zapomnianego parku miejskiego, który niegdyś pełnił funkcję bardziej reprezentacyjną, niż użytkową - zgodnie z założeniami architektury socrealistycznej. 

Celem projektu jest nadanie na nowo temu miejscu cech współczesnej przyjaznej przestrzeni publicznej, która stanie się atrakcyjnym i rozpoznawalnym elementem w pejzażu współczesnego Mielca – powiedział Stanisław Lonczak, Starosta Mielecki. - Jednocześnie ten nowy park stanie się  miejscem odpoczynku  i spędzania wolnego czasu zarówno dla starszych jak i młodszych mieszkańców tej części miasta – dodał. 

Jak podkreśla projektant - Piotr Tabor z Pracowni „APA PETER PAN” - projekt jest niejako pretekstem do zwrócenia uwagi, że skrawek zapomnianego parku nie jest anonimową pauzą pomiędzy budynkami i siecią ulic, ale jest okazją do stworzenia przyjaznych dla mieszkańców przestrzeni. 

Projekt zakłada zmianę wizerunku i uatrakcyjnienia istniejącego kompleksu parkowego pod względem układu przestrzennego i programu użytkowego z zachowaniem kompozycji osiowej i punktu centralnego.

Dodatkowym celem projektu jest utworzenie fragmentu przestrzeni przystosowanej dla osób z dysfunkcjami sensorycznymi i motorycznymi. W tym celu zaprojektowano miejsca do ćwiczeń i symulacji ruchowych w warunkach rzeczywistych i na wolnym powietrzu. Tutaj powstaną enklawy roślin gdzie będzie można poznać walory smakowe, zapachowe i użytkowe. Dla najmłodszych przewidziano wiele urządzeń zabawowych, edukacyjnych i integracyjnych, a całość uzupełniają wygodne siedziska dla opiekunów. Stworzenie parku uniwersalnego z elementami sensoryki ma nadać projektowanej przestrzeni charakter, sens i przeznaczenie.

Według założeń inwestycyjnych park ma być gotowy w listopadzie bieżącego roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE