Reklama

Jest oświadczenie majątkowe przewodniczącego rady. Sam o tym poinformował

Opublikowano: wt, 15 gru 2020 10:39
Autor: | Zdjęcie: Fot. Archiwum

Jest oświadczenie majątkowe przewodniczącego rady. Sam o tym poinformował - Zdjęcie główne

Oświadczenie majątkowe przewodniczący Rady Gminy Gawłuszowice za 2019 rok można już znaleźć na stronie urzędu gminy. | foto Fot. Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak informowaliśmy na łamach portalu Korso pl. na stronie internetowej gminy Gawłuszowice nie było wszystkich oświadczeń majątkowych zobowiązanych do ich składania osób – wójta, sekretarza, skarbnika gminy, kierowników jednostek organizacyjnych, przewodniczącego rady, i to nie tylko z ostatniego roku, ale sprzed 2, 3, 4, 5 lat. Po interwencji dziennikarskiej ukazały się, ale nadal nie wszystkie. Na niektórych są inne daty sporządzenia, inne daty wpływu, nie ma pieczątek ich przyjęcia, zdarzają są nieczytelne.

Po tej publikacji jako jedyny z naszą redakcją skontaktował się przewodniczący Rady Gminy Gawłuszowice Grzegorz Świątek, który poinformowała nas, że jego zaległe oświadczenie z 2019 roku  wisi już na stronie urzędu gminy. Jak sprawdziliśmy oświadczenie to rzeczywiście jest umieszczone na stronie Urzędu Gminy Gawłuszowice w zakładce BIP (Biuletyn Informacji Publicznej).

Oświadczenia majątkowe są dokumentami jawnymi, z wyjątkiem adresu zamieszkania składającego oświadczenie oraz  miejsca położenia nieruchomości i mają być opublikowane właśnie w  Biuletynie Informacji Publicznej danej gminy.

Poza tym są one informacjami publicznymi zgodnie z Ustawą o dostępie do informacji publicznej i dostęp do nich ma każdy obywatel. Ustawa ta nie określa  wprost terminu w jakim oświadczenia po ich złożeniu powinny być umieszczone na stronie BIP, choć zgodnie z interpretacjami prawnymi powinny to nastąpić niezwłocznie.

Kontrola prawidłowości i prawdziwości oświadczeń majątkowych leży w kompetencji Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA).  

Grzegorz Świątek, przewodniczący Rady Gminy Gawłuszowice swoje oświadczenie majątkowe za 2019 rok  złożył 17 kwietnia 2020 roku, a jak potwierdza urzędowa pieczątka do Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie (przewodniczący rady składa swoje oświadczenie wojewodzie) wpłynęło ono 22 kwietnia 2020 roku. Jedocześnie, jak nam przekazał jeden,  egzemplarz pozostawił w Biurze Rady.

Dlaczego nie zostało ono  do tej pory  opublikowane na stronie urzędu gminy trudno powiedzieć.
 

- Nie wiem dlaczego tak się stało – stwierdził Grzegorz Świątek. – Jestem blisko 30 lat radnym, oświadczenia majątkowe składam zawsze w terminie i nie miałem z tym do tej pory żadnych problemów.

Jedocześnie zaznaczył.

- Nauczony tegorocznym doświadczeniem na drugi rok przypilnuje sobie, żeby moje oświadczenie majątkowe zaraz po złożeniu znalazło się na stronie urzędu gminy.

Co zawiera oświadczenie majątkowe przewodniczącego rady

Z oświadczenia majątkowego Grzegorza Świątka, przewodniczącego Rady Gminy Gawłuszowice  za 2019 rok można wyczytać następujące dane.
Oszczędności: 5 000 zł
Nieruchomości: Dom o powierzchni 100 m.kw. o wartości 120 000 zł
Gospodarstwo rolne: Gospodarstwo rolne  o powierzchni 3,20 ha o wartości 120 000 zł zabudowane stodołą, budynkiem gospodarczym, garażem. Z tego tytułu w ubiegłym roku osiągnął przychód 5 000 zł i dochód 2 000 zł
Inne nieruchomości: Działka o powierzchni 0,30 ha na której stoi dom wraz z budynkami gospodarczymi o wartości 10 000 zł
Dochody: Wynagrodzenie za pracę (PZU – likwidator szkód)  - 101 343,37 zł, ryczałt przewodniczącego Rady Gminy – 13 500 zł, zryczałtowane wynagrodzenie za pracę w Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – 360 zł.
Samochody: Peugeot 207 z 2008r., Opel Zafira z 2005r., Opel Insignia z 2009r.
Wszystkie składniki majątkowe są podane jako małżeńska wspólność majątkowa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.