Reklama

Jest nowa koncepcja przystanków na placu AK

Opublikowano:
Autor:

Jest nowa koncepcja przystanków na placu AK - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd Miejski w Mielcu rozstrzygnął konkurs na opracowanie projektu koncepcyjnego innowacyjnego przystanku autobusowego zlokalizowanego na Placu Armii Krajowej.

Konkurs  skierowany był do studentów i absolwentów polskich uczelni kierunków architektura i urbanistyka (lub pokrewnych). Zadaniem projektantów było nie tylko zadbanie o stronę estetyczną, ale również znalezienie najlepszych rozwiązań funkcjonalnych, konstrukcyjnych i materiałowych tak, aby stworzyć miejsce przyjazne mieszkańcom i pasażerom komunikacji miejskiej.


Integralną częścią projektowanych przystanków miały być filary istniejących wiat.  Rekomendowane było użycie szkła  lub materiałów o wysokiej przepuszczalności światła oraz wkomponowanie w tzw. małą architekturę „ławeczki multimedialnej” z elementami solarnymi oraz Wi-Fi i USB.  


Wpłynęło 17 prac, które podlegały ocenie merytorycznej komisji konkursowej według kryteriów określonych w regulaminie konkursu. Największą liczbę punktów zdobyła praca Agnieszki Słoty i Bartłomieja Tkocza, studentów z Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej, którzy tym samym zostali zwycięzcami konkursu.  Zgodnie z regulaminem konkursu autorzy zwycięskiej koncepcji otrzymali nagrodę pieniężną.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE