Reklama

Reklama

Jest już termin odkomarzania w Mielcu!

Opublikowano: pt, 7 cze 2019 15:28
Autor:

Jest już termin odkomarzania w Mielcu!  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd Miejski w Mielcu wybrał firmę, która zajmie się rozpyleniem środków przeciw komarom w naszym mieście. Wiadomo już, że akcja odbędzie się 13 czerwca w godzinach popołudniowo-wieczornych.

Reklama

Wciąż trwają ustalenia, w jakich miejscach nastąpi rozpylenie środków przeciw komarom. - Zależy nam na zapewnieniu bezpieczeństwa zarówno mieszkańcom, jak i pożytecznym owadom, stąd niemożliwe jest wykonanie oprysków z samolotu. W czasie wykonywania oprysków przeciwko komarom należy ograniczyć przebywanie w tych miejscach, ponieważ akcja może spowodować uciążliwości. Zwracamy się także do pszczelarzy z prośbą o zabezpieczenie uli oraz do właścicieli zwierząt o niewypuszczanie i niewyprowadzanie swoich pupili w tym dniu, w miejscach, które podamy w ciągu najbliższych dni – powiedział Zenon Tokarski, kierownik Referatu Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Mielcu.


Warto zaznaczyć, że odkomarzanie może odbyć się wyłącznie podczas sprzyjających warunków atmosferycznych. Deszcz lub intensywny wiatr zakłóci prawidłowe wykonanie oprysku, w związku z tym w razie potrzeby termin rozpyleń zostanie zmieniony.


W ostatnich dniach do Urzędu Miejskiego w Mielcu kierowanych było wiele próśb od mieszkańców innych gmin powiatu mieleckiego o rozszerzenie akcji odkomarzania na inne miejscowości. – Miasto Mielec nie może sfinansować takiego działania poza granicami administracyjnymi Mielca. Byłoby to niezgodne z jego kompetencjami – dodał Zenon Tokarski.


Jak podkreśla Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski, temat olbrzymiej uciążliwości związanej z plagą komarów, która wystąpiła po majowych powodziach i podtopieniach, był tematem obrad konwentu gospodarzy samorządów powiatu mieleckiego. – W każdej gminie jest to naprawdę duży problem, dlatego zwróciliśmy się, jako konwent, do Wojewody Podkarpackiego z prośbą o podjęcie zdecydowanych działań na szczeblu województwa, gdyż tylko takie w skali całego powiatu mogą przynieść efekty – powiedział Jacek Wiśniewski.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    Waldek

    Może warto zadbać o naszych skrzydlatych przyjaciół ,jerzyki,jaskółki,nietoperze.Oni sobie poradzą z komarami.Pomozmy im ,zakładajmy budki lęgowe,dbajmy zwłaszcza o tereny na Wisłoka gdzie mają gniazda jerzyki.