Reklama

Jest już najnowsze wydanie Tygodnika KORSO

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: korso.pl

Jest już najnowsze wydanie Tygodnika KORSO - Zdjęcie główne

Najnowsze wydanie Tygodnika KORSO | foto korso.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Redakcja zakończyła pracę nad najnowszym wydaniem Tygodnika KORSO. W tym tygodniu szeroko piszemy o rozpoczynającym się głosowaniu na projektu Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Przypominamy sprawę niewyjaśnionej śmierci letników, którzy w 2020 roku przyjechali do powiatu mieleckiego, a po kilku dniach odnaleziono ich ciała w pobliżu rzeki. Dziś już wiadomo co się stało. O czym jeszcze piszemy w najnowszym wydaniu?

Przyjechali, aby umrzeć 

Prokuratura badała zagadkową śmierć starszego małżeństwa z Kielc, które przebywało w gospodarstwie agroturystycznym w Górkach (gm. Borowa). Ciało 70-letniego mężczyzny z raną postrzałową znalazły służby ratunkowe 3 października ubiegłego roku nad brzegiem rzeki, osiem strzałów ktoś oddał do kobiety, której ciało zostało znalezione kilka dni później. Zakończyło się już śledztwo w tej sprawie.

Głosowanie na budżet obywatelski trwa!

W poniedziałek, 20 września, ruszyło głosowanie w nowej edycji Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy Mielca zgłosili tym razem 12 projektów ogólnomiejskich i 21 projektów lokalnych. Do rozdysponowania są 2 miliony złotych, z czego 1 mln 100 tys. zł przeznaczonych jest na realizację projektów ogólnomiejskich.

Wandale znowu w akcji

Zdewastowane zostały ławki, jakie znajdują się w kilku miejscach w parku Honorowych Dawców Krwi, naprzeciw szpitala. To nie jest pierwszy tego typu akt wandalizmu.

Nowe zabiegi w szpitalu

Oddział chirurgii naczyniowej w mieleckim szpitalu specjalistycznym może się pochwalić ogromną wieloletnią praktyką w przeprowadzaniu nowoczesnych zabiegów. Ostatnio specjalizuje się w chirurgii nieinwazyjnej, która znacznie skraca okres hospitalizacji. Rozmawiamy z ordynatorem oddziału chirurgii naczyniowej dr. Piotrem Gembalem.

Nie będzie oszczędzania parkietu

Marzenia się spełniają, a dobra współpraca daje wspaniałe efekty – tak można podsumować uroczyste otwarcie sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Jamach (gmina Wadowice Górne). Uczniowie zaprezentowali z tej okazji imponujące występy artystyczno-sportowe.

Gmina Czermin

Nierówność wnet zniknie

Na powiatowej drodze w Czerminie powstała spora nierówność. Mieszkańcy od prawie roku liczą na jej naprawę. Interpelację w tej sprawie już dwukrotnie złożył radny powiatowy Zbigniew Tymuła. W odpowiedzi starostwa czytamy, że problem ma wkrótce zniknąć.

Parking na wyłączność

Stanisław Kagan, radny powiatu mieleckiego zwrócił się w interpelacji do starosty powiatu mieleckiego z prośbą o zaplanowanie w budżecie powiatu na 2022 rok funduszy na budowę osobnego parkingu, który służyłby Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej w Mielcu oraz Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Mielcu.

Pierogowo-ziemniaczane szaleństwo

XII Mistrzostwa Pierogowe Powiatu Mieleckiego jak co roku przyciągnęły tłumy smakoszy kosztujących najrozmaitszych rodzajów pierogów. Oprócz pierogów na stołach nie brakowało słodkości i innych przekąsek. Najsmaczniejsze pierogi w tej edycji zdaniem komisji konkursowej przyrządziły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kliszowie.

Kibice Razem

Tu się wydarzyły rzeczy niesamowite!

W dniach 14-15 września w Mielcu odbyło się spotkanie ośrodków Kibice Razem. Na spotkaniu pojawili się przedstawiciele 18 ośrodków Kibice Razem i zaproszeni goście: prezes PGE FKS Stali Mielec - Jacek Klimek, przewodniczący Rady Powiatu Mieleckiego Marek Paprocki, prezydent Mielca - Adriana Miłoś oraz lokalne media. Perspektywy na kolejne lata oraz podsumowanie działania w minionym roku przedstawił Krajowy Koordynator ds. Kontaktów z Kibicami dr Dariusz Łapiński, 

Radomyskie projekty

Na dwa dni przed rozpoczęciem roku szkolnego 2021/2022 do Zespołu Szkół w Radomyślu Wielkim dotarła bardzo dobra wiadomość. Dwa wnioski napisane podczas wakacji przez nauczycieli w ramach projektu "Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021 – 2023" przeszły pozytywnie ocenę merytoryczną i zostały zatwierdzone do dofinansowania.

SŁOWO ma już 15 lat

W sobotę, 18 września, odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza wspaniały spektakl słowno-muzyczny z okazji jubileuszu 15-lecia Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO, działającej przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy