Reklama

Jest już data pogrzebu ks. Władysława Tokarczyka

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: SzB

Jest już data pogrzebu ks. Władysława Tokarczyka - Zdjęcie główne

Pogrzeb ks. Władysława już w środę 4 maja. | foto SzB

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zmarł śp. ks. mgr Władysław Tokarczyk – emerytowany proboszcz parafii pw. Narodzenia NMP w Zawadzie k. Dębicy, rezydent Domu Księzy Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie. Na emeryturze ks. Władysław spędził prawie 11 lat w mieleckiej parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu. Jego pogrzeb odbędzie się we środę 4 maja w Zawadzie.

29 kwietnia 2022 roku, w wieku 85 lat życia, w 61 roku kapłaństwa, zmarł śp. ks. mgr Władysław Tokarczyk – emerytowany proboszcz parafii pw. Narodzenia NMP w Zawadzie k. Dębicy, rezydent Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. Św. Józefa w Tarnowie. Wcześniej przez 11 lat przebywał jako rezydent w mieleckiej parafii Trójcy Przenjświętszej. 

Msza żałobna w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. Św. Józefa w Tarnowie w środę 4 maja o godz. 9.00. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Zawadzie k. Dębicy w środę (4 maja) o godz. 13.00, po której ciało śp. Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Urodził się 10 sierpnia 1937 roku w Barcicach, jako syn Wojciecha i Heleny z d. Citak. Egzamin dojrzałości złożył w 1955 roku w Tarnowie, po czym wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Karola Pękali, w dniu 29 czerwca 1961 roku w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Borzęcin – Narodzenia NMP (od 8 lipca 1961 roku), Bochnia – św. Mikołaja (od 1 sierpnia 1962 roku) oraz Dębica – św. Jadwigi (od 23 czerwca 1970 roku).

Z dniem 20 czerwca 1972 roku został mianowany na urząd rektora rektoratu Podgrodzie, a w dniu 2 lipca 1979 roku na urząd proboszcza nowo powstałej parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Podgrodziu. W dniu 10 sierpnia 1985 roku został mianowany administratorem parafii pw. Narodzenia NMP w Zawadzie k. Dębicy, a z dniem 6 września 1985 roku jej proboszczem. Urząd proboszcza parafii Zawada k. Dębicy pełnił do 20 sierpnia 2004 roku. Ponadto sprawował obowiązki wicedziekana dekanatu Dębica-Wschód.

W latach 2004-2015 mieszkał w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Mielcu w charakterze rezydenta.

Od 2015 roku przebywał w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie. W dowód wyróżnienia za gorliwie pełnioną posługę kapłańską otrzymał w roku 1976 diecezjalne odznaczenie Expositorium Canonicale, a w roku 1980 diecezjalny przywilej Rochetto et Mantoletto.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy