Reklama

Jest decyzja Zarządu PiSu w sprawie starosty kolbuszowskiego Józefa Kardysia

Opublikowano:
Autor:

Jest decyzja Zarządu PiSu w sprawie starosty kolbuszowskiego Józefa Kardysia  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W dniu 22 listopada zebrał się Zarząd Prawa i Sprawiedliwości Okręgu 23 – Rzeszów w celu wyjaśnienia sytuacji związanej z odwołaniem i ponownym wyborem Pana Józefa Kardysia na funkcję Starosty Powiatu Kolbuszowskiego.

Po wysłuchaniu stanowiska Pana starosty oraz wskutek przeprowadzonej dyskusji i zasięgnięcia opinii członków Zarządu i parlamentarzystów, Pan Józef Kardyś zawiesił swoją funkcję przewodniczącego powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości do czasu zbadania sprawy przez właściwe organy.

- Należy jednocześnie podkreślić, że w opinii Zarządu Okręgu 23 – Rzeszów, nie doszło do złamania prawa przez Starostę Kolbuszowskiego Pana Józefa Kardysia, nie mniej jednak w naszej ocenie oraz ocenie społecznej tego rodzaju postępowanie może rodzić negatywne opinie – wskazuje Władysław Ortyl.

- Jako Prawo i Sprawiedliwość oczekujemy od naszych członków pełnej transparentności i przestrzegania zasad uczciwości i postępowania zgodnie z zasadami etyki, dlatego zarząd z zadowoleniem przyjął decyzję starosty o zawieszeniu swojej funkcji przewodniczącego struktur powiatowych PiS do czasu wyjaśnienia sprawy – wyjaśnił Władysław Ortyl.

Władysław Ortyl podkreśla przy tym, że obecnie Zarząd Okręgu oczekuje na rozstrzygnięcia skarg złożonych do instytucji i organów, które zajmują się sprawą z wniosku obywateli.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE