Reklama

Jest decyzja! Mieleckie samorządy przystąpią do rządowej dystrybucji węgla

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Jest decyzja! Mieleckie samorządy przystąpią do rządowej dystrybucji węgla - Zdjęcie główne

Będzie wspólna dystrybucja węgla w powiecie mieleckim | foto archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na podstawie ustaleń i uzgodnień podjętych na ostatnim konwencie Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Samorządowcy z Powiatu Mieleckiego podjęli wspólną decyzję o włączeniu gmin do dystrybucji węgla, który ostatecznie ma trafić do gospodarstw domowych.

Samorządowcy decydując o podjęciu zadania dystrybucji węgla przede wszystkim mieli na względzie dobro mieszkańców - umożliwienie im zakupu węgla po preferencyjnych cenach. 

Ostateczne zapisy przyjętej przez sejm 27 października 2022 r. ustawy budzą  obawy Samorządowców – jedną z nich jest niepewność co do jakości węgla (kaloryczność itp.) ze względu na fakt, iż pochodzi z importu, a do tej pory większość mieszkańców w swoich domach używała paliwa z polskich kopalń. 

- Mając jednak na względzie zabezpieczenie Mieszkańców w opał na sezon zimowy oraz dokonując analizy sytuacji, samorządy zdecydowały o podjęciu zadania  i realizacji programu dystrybucji węgla w Gminach Powiatu Mieleckiego. Samorządowcy podjęli również decyzję o unieważnieniu przetargu na dostawę gazu w ramach grupy zakupowej, gdyż sytuacja na giełdzie towarowej w Polsce zaczęła się normować, a ceny paliw spadają. W związku z powyższym ogłoszony zostanie kolejny przetarg w formie uproszczonej – zakładane oszczędności wyniosą ok. 600 000,00 zł w skali powiatu. - czytamy w oświadczeniu konwentu wójtów i prezydentów powiatu mieleckiego

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy