Reklama

Jesień z Telewizją Rzeszów

Opublikowano:
Autor:

Jesień z Telewizją Rzeszów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozbudowane programy informacyjne, ze szczególnym uwzględnieniem spraw interwencyjnych, więcej regionalnego sportu oraz promocja podkarpackiej gospodarki – na to możemy liczyć jesienią na antenie TVP3 Rzeszów.

Będą także prezentacje najważniejszych i najciekawszych wydarzeń społecznych i kulturalnych dziejących się w regionie, sporo historii – zwłaszcza związanej z Kresami Wschodnimi oraz przedstawianie najbardziej atrakcyjnych miejsc Podkarpacia.

Obok nowych programów, na antenę wrócą pozycje sprawdzone i cieszące się uznaniem widzów. Dziennikarze będą się starali być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego - i to nie tylko w regionie. Jesienią 2016 r. Telewizja Rzeszów dotrze aż na Elbrus, najwyższy szczyt Kaukazu.

- W zasięgu swojego działania Telewizja Rzeszów wynikami oglądalności, zwłaszcza programów informacyjnych, konkuruje z największymi stacjami ogólnopolskimi. Oczywiście nie staramy się rywalizować z tymi antenami. My jesteśmy inni - naszą siłą jest regionalizm. I taką koncepcję programową chciałbym umacniać. Reporterzy TVP3 Rzeszów mają docierać do najdalszych zakątków województwa podkarpackiego. Będzie jeszcze więcej informacji, programów i filmów o regionie – mówi Józef Matusz dyrektor, redaktor naczelny Telewizji Rzeszów.

Po wakacjach do „Aktualności” Telewizji Rzeszów powróci specjalny blok, w którym pokazywane będą sprawy wymagające dziennikarskiej interwencji. Nowa godzina emisji wieczornych „Aktualności”, nowi prowadzący serwis informacyjny to zmiany, które już mogą dostrzec nasi widzowie. Już wkrótce pojawi się nowa scenografia, nowa oprawa i czołówka „Aktualności”.

W Interwencjach Aktualności obok Beaty Bartman pojawi się nowa prowadząca Karolina Bik-Niezgoda.  Testujemy nowe technologie, czego przykładem jest system MOJO, pozwalający na szybkie nagrywanie, montowanie i przekazywanie materiałów informacyjnych. Będzie wykorzystywany na przykład podczas próby bicia rekordu świata w biegu na najwyższy szczyt Kaukazu przez Izabelę Zatorską -  mówi Ilona Małek, kierownik Sekcji Audycji Informacyjnych TVP3 Rzeszów i dodaje: – W wyprawie na Elbrus Izabeli Zatorskiej towarzyszyć będzie dziennikarka TVP3 Rzeszów Jolanta Zaręba, prywatnie również miłośniczka biegania, która przygotuje na antenę relacje z tego wydarzenia.

Telewizja Rzeszów zamierza także kontynuować misję promowania talentów i przedstawiania najciekawszych wydarzeń kulturalnych, społecznych i sportowych dziejących się w regionie. W każdy wtorek i czwartek o 17.30 prowadzący nadawanego „na żywo” programu „Popołudnie z TVP3 Rzeszów” gościć będą organizatorów imprez i różnego rodzaju akcji, artystów oraz pasjonatów.

Szczegółowe doniesienia ze świata sportu, będzie można śledzić w magazynie „Sportowe wydarzenia”. Emitowany w każdą niedzielę o 21.00 program, po wakacjach wróci do swojej dłuższej 25-minutowej formy. Do TVP3 Rzeszów powróci magazyn Pawła Pezdana „Rusz się człowieku”, nadawany także na antenie ogólnopolskiej. W kolejnych odcinkach dziennikarz będzie odwiedzał mistrzów, a zarazem ekspertów poszczególnych dyscyplin sportowych, którzy opowiedzą o swojej pasji i udzielą cennych wskazówek.

Nowością w Telewizji Rzeszów będzie cykl programów o Kresach Wschodnich. W jego ramach, w każdy poniedziałek o 21.00 emitowane będą filmy z serii „Kresowym szlakiem” opowiadające o miejscowościach Zakarpacia i Huculszczyzny, stanowiących niegdyś część Rzeczpospolitej. W dalszej kolejności przypomniane zostaną także cieszące się dużym uznaniem widzów filmy z serii „Zamki kresowe Rzeczpospolitej”. Reportaż i dokument gościć będzie na ekranach widzów TVP3 Rzeszów również we wtorki o 20.30.

- Spotkanie z wartościowym dokumentem i reportażem polecam szczególnie, gdyż w ostatnich latach zrealizowano wiele filmów poświęconych bohaterom i wydarzeniom dziejącym się na Podkarpaciu. Są to nie tylko produkcje autorów z regionu, ale także producentów z całej Polski. Udało nam się pozyskać do emisji kilkanaście filmów o dużej wartości merytorycznej, a przy tym niezwykle ciekawych i interesująco zrealizowanych – mówi Piotr Socha, sekretarz programu.

Po wakacyjnej przerwie na antenę Telewizji Rzeszów powróci jeszcze kilka znanych programów o tematyce społecznej, politycznej, kulturalnej i religijnej. We wrześniu do dyskusji na najistotniejsze tematy dotyczące mieszkańców Podkarpacia swoich gości zaprosi Grzegorz Boratyn - prowadzący program „Konkrety i opinie”.  Kontynuowany będzie również, mający premierę w lipcu, program gospodarczy „Wprowadzamy zmiany”, w którym Dorota Sowa i Arkadiusz Rogowski odwiedzać będą kolejne miejscowości, pokazując inwestycje zrealizowane z wykorzystaniem dotacji unijnych.

- Przy realizacji wielu naszych programów współpracujemy z samorządami, głównie z samorządem województwa, ale też z urzędami miast i gmin. Od dwóch lat na antenie Telewizji Rzeszów gości program Moje miasto Rzeszów. Obecnie przygotowujemy się do realizacji felietonów gospodarczych, dotyczących Stalowej Woli - mówi Józef Matusz dyrektor, redaktor naczelny Telewizji Rzeszów.

Z myślą o miłośnikach przyrody, we współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Krośnie, powstają kolejne odcinki z cyklu „Leśne rezerwaty Podkarpacia”. Prowadzący program Edward Marszałek, Mistrz Mowy Polskiej i jeden z najpopularniejszych leśników w Polsce, przybliży widzom najciekawsze obszary chronione w podkarpackich lasach.

- Odwiedzimy Bieszczady i Puszczę Sandomierską. Będziemy tropić żubry i węże eskulapa. Zobaczymy mało znane, ale bardzo atrakcyjne zakątki Podkarpacia. I oczywiście będziemy zachęcać do aktywnego poznawania skarbów podkarpackiej przyrody – mówi Edward Marszałek.

Na antenę powróci także Artur Andrus z cyklem „Z Andrusem po Galicji”. W nowej serii znany artysta kabaretowy odwiedzi m.in. Jasło i  Jedlicze. Każdy odcinek zakończy się piosenką o mieście będącym bohaterem programu.

W związku z sukcesem antenowym realizowanych w wakacyjne weekendy odcinków programu „Lato w regionach” Telewizja Rzeszów zdecydowała się na jego kontynuację. Założeniem cyklu „Jesień w regionach”, który będzie ukazywać się także na ogólnopolskiej antenie TVP3, jest zaprezentowanie widzom ciekawych, wartych odwiedzenia miejsc z terenu województwa podkarpackiego, a także przedstawienie najważniejszych i najbardziej interesujących wydarzeń kulturalnych, historycznych, turystycznych i sportowych organizowanych w regionie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE