Reklama

Jaka jest przyszłość powiatu mieleckiego? Debata już w czwartek

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Starostwo Powiatowe

Jaka jest przyszłość powiatu mieleckiego? Debata już w czwartek - Zdjęcie główne

foto Starostwo Powiatowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w najbliższy czwartek, 20 kwietnia, na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rzemieniu odbędzie się kolejne spotkanie pod tytułem "Podkarpackie Rozmowy. Jaka jest przyszłość Powiatu Mieleckiego?" Kto może wziąć udział w debacie i o czym ona będzie?

Fundacja Misji Obywatelskiej organizuje kolejne wydarzenie z cyklu debat o przyszłości Podkarpacia. 20 kwietnia 2023 roku o godzinie 13:00 na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rzemieniu - Pałac Szaszkiewiczów odbędzie się spotkanie pod tytułem "Podkarpackie Rozmowy. Jaka jest przyszłość Powiatu Mieleckiego?"

 Fundacja Misji Obywatelskiej serdecznie zaprasza do czynnego udziału w wydarzeniu. Udział w nim jest nieodpłatny.

Próżno szukać drugiego miejsca, które tak jak powiat mielecki łączyłoby w sobie pamięć o tradycji i wciąż postępującą nowoczesność. Prężnie działająca gospodarka, wysławiony na cały świat przemysł lotniczy i pierwsza w Polsce Specjalna Strefa Ekonomiczna dająca dziś zatrudnienie ponad połowie mieszkańców – to zaledwie jedno z obliczy powiatu mieleckiego. Industrialna, nowoczesna wizja tego regionu ściśle przenika się bowiem z tradycyjnym, acz wciąż popularnym rolnictwem, urokliwymi nadwiślańskimi pejzażami, architektonicznymi perełkami i wyjątkowymi, piszącymi historię tego miejsca ludźmi. Pośród nich wymienić można urodzonych bądź wychowanych na mieleckich ziemiach: Ignacego Łukasiewicza, Władysława Sikorskiego, Tadeusza Łomnickiego czy Władysława Szafera. Jeśli dołożyć do tego bogatą tradycję sportową, kilka rezerwatów przyrody utworzonych na terenach dawnej Puszczy Sandomierskiej oraz fakt, iż przeszło 20% całej powierzchni powiatu pokrywają lasy, wniosek właściwie nasuwa się sam: w powiecie mieleckim można i zdecydowanie warto odpocząć - zauważa Antoni Myjak.


Projekt: "Podkarpackie Rozmowy. Jaka jest przyszłość Podkarpacia?" zakłada przeprowadzenie debat w każdym powiecie województwa podkarpackiego. Podczas debaty przedstawiciele władzy, biznesu i sektora pozarządowego otrzymają pytania o to, co zmieniło w ich społeczności lokalnej? Czy ważne inicjatywy z punktu widzenia mieszkańców nie zostały podjęte? Jeśli tak, to dlaczego? Jaka jest prognoza na przyszłość?

Fundacja włącza mieszkańców w aktywny udział w życiu społecznym, publicznym i obywatelskim.

Projekt ten jest objęty honorowym patronatem Wojewody Podkarpackiego i Marszałka Województwa Podkarpackiego.  

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy