Reklama

Jak żyć po zawale serca? Co robić, aby nie pojawił się kolejny? Pierwsze spotkanie Klubu Pacjenta w Mielcu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Cenne wykłady, bezpłatne badanie poziomu cukru we krwi, pomiar ciśnienia i porady specjalistów. Za nami pierwsze spotkanie Klubu Pacjenta w Centrum Integracji Organizacji Pozarządowych w Mielcu.

Jak żyć po zawale serca? To jeden z tematów, który był poruszany na spotkaniu w Klubie Pacjenta 11 stycznia dzięki Fundacji Z sercem do Pacjenta założonej przez grupę American Heart of Poland pomysł, który się narodził, miał swój początek. 

Od godz. 11.30-13:00 można było wysłuchać bardzo ciekawych prelekcji, dotyczących zdrowia. Jak zadbać w codziennym życiu o serce, co robić, aby uniknąć zawału i stanów go przyspieszających takich jak miażdżyca czy podwyższony cholesterol?  Marcin Suska, kardiolog, ordynator Polsko-Amerykańskiej Kliniki Serca Centrum Sercowo- Naczyniowe w Mielcu przedstawił najczęściej spotykane przyczyny, objawy i etapy leczenia zawału serca.

Michał Czapliński również kardiolog pracujący w Polsko- Amerykańskiej Klinice w Mielcu doradzał jak żyć po zawale.  

 Pielęgniarki: Maria Zemmel i Małgorzata Rzeszutek, które także uczestniczyły w spotkaniu, a w przerwie robiły pomiary ciśnienia i cukru uczestnikom również  włączyły się w tematykę i opowiedziały jak powinien wyglądać zdrowy tryb życia. Co zrobić, aby zmienić nawyki, a to bywa czasem bardzo trudne- łatwo powiedzieć, trudniej zrobić.

  - Głównym celem Fundacji „Z sercem do Pacjenta" jest organizacja bezpłatnych spotkań w ramach Klubu Pacjenta, skierowanych do lokalnych społeczności, dotyczących m.in. profilaktyki w zakresie chorób cywilizacyjnych. Schorzenia kardiologiczne stały się tak powszechne, że zajmują kluczowe miejsce na liście chorób cywilizacyjnych. Stąd też tematyka mieleckiego Klubu Pacjenta dotyczyła zawału mięśnia sercowego. Swoją wiedzą podzielili się specjaliści Polsko-Amerykańskich Klinik Serca Centrum Sercowo-Naczyniowego w Mielcu, Grupa American Heart of Poland – mówiła Katarzyna Kucia-Garncarczyk, dyrektor Fundacji „Z sercem do Pacjenta" Grupa American Heart of Poland.    

 Uczestnicy Klubu Pacjenta już podczas spotkania mogli sprawdzić swój stan zdrowia, korzystając z bezpłatnych konsultacji medycznych oraz wykonując pomiar poziomu cukru i ciśnienia.

 – To było cenne spotkanie. Cieszę się, że mogłam w nim uczestniczyć, dzięki temu dowiedziałam się, co należy zrobić, żeby zdrowiej żyć – mówiła jedna z uczestniczek spotkania.

 – Jestem po zawale, dlatego wziąłem udział w spotkaniu. Skonsultowałem swój stan zdrowia z doktorem, zmierzyłem ciśnienie i miło spędziłem czas. Takie spotkania są bardzo potrzebne – dodał uczestnik.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy