Reklama

Jak policja ocenia minione wakacje?

Opublikowano:
Autor:

Jak policja ocenia minione wakacje? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Czas wypoczynku mamy już za sobą. Przy tej okazji warto podsumować miniony czas i spojrzeć prawdzie w oczy. Niestety wakacje do bezpiecznych nie należały.

Podczas wakacyjnych miesięcy na podkarpackich drogach doszło do 419 wypadków. W tych zdarzeniach rannych zostało 498 osób, a życie na drodze straciło 36 osób. W ciągu wakacji policjanci ujawnili i udaremnili dalszą jazdę aż 922 nietrzeźwym kierowcom (w ubiegłym wakacyjnym okresie zatrzymano ich 594).

Podsumowanie liczby wypadków na drogach naszego województwa w okresie wakacji 2019 roku, w porównaniu do ubiegłorocznych letnich miesięcy, wskazują większą liczbę, zarówno wypadków, osób rannych, jak i ofiar śmiertelnych. W poprzednim roku, podczas wakacji doszło do 262 wypadków, w których rannych zostało 349 osób. W wypadkach zginęło 29 osób. Więcej o podsumowaniu tutaj.

Policjanci w czasie wakacji dbali także o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą. Kontrolowali rejon zalewów i zbiorników wodnych, zwracali szczególną uwagę na dzikie kąpieliska. Niejednokrotnie ratowali ludzkie życie i udzielali pomocy osobom, które jej potrzebowały.

Podczas letniego wypoczynku na Podkarpaciu utonęło 10 osób. Wyjątkowo tragicznie przedstawia się bilans ostatniego lipcowego weekendu. Tylko w niedzielę 28 lipca utonęły cztery osoby. 53-latek stracił życie kąpiąc się w Sanie w Łukowie. 24-latek, utonął w zbiorniku wodnym w Nisku. Z Jeziora Solińskiego wyłowiono ciało 27-letniego mężczyzny. Z kolei 35-letni mężczyzna utonął w stawie w Niechobrzu, jego ciało wyłowiono w poniedziałek po południu. Więcej o tych zdarzeniach tutaj.
Rok wcześniej, podczas odpoczywania nad wodą utonęło 11 osób.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE