Reklama

"Jadernówka" - zaprasza na Noc Muzeów

Opublikowano:
Autor:

"Jadernówka" - zaprasza na Noc Muzeów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tegoroczna edycja Nocy Muzeów w "Jadernówce" w całości poświęcona jest fotografii - dziedzinie, która jest domeną tego muzeum.

Pracownicy "Jadernówki" postanowili tym razem przybliżyć nieco czas tzw. przedfotograficzny. Zaprezentują działanie urządzeń, które wykorzystywały światło i często służyły do portretowania, ale nie były jeszcze techniką pozwalającą na utrwalenie obrazu. Zespół pracowników "Jadernówki" zbudował kilka takich urządzeń: camera obscura, camera lucida, stanowisko do portretów cieniowych. 

Ponadto zaprezentowana zostanie wystawa "Zawód fotograf", która w jednej części pokaże fotografów przy pracy - zdjęcia dzięki uprzejmości Agencji Fotografów FORUM, w drugiej zaś części Muzeum zaprezentuje własne zbiory fotograficzne w szerszym ujęciu - będą więc nie tylko stare aparaty, ale także powiększalniki, kopiarki, kamery i projektory filmowe, lampy błyskowe, światłomierze, filtry i obiektywy, kasety na szklane płyty sprzęt ciemniowy. Na stałej ekspozycji w dawnym Zakładzie Fotograficznym Jadernych także pojawią się nowe elementy, między innymi dwa obrazy olejne - jeden malowany przez Augusta Jadernego w 1901 roku, drugi autorstwa Bronisławy Jadernowej z roku 1904.

Niewątpliwą atrakcją dnia będzie specjalnie na tę okazję przygotowany pokaz zdjęć przedwojennego Mielca w technice 3D. Wieczorem zaś odbędzie się koncert wyjątkowej formacji Kraków Street Band.

Zobacz zapowiedz Janusza Halisza, kustosza "Jadernówki":

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE